„Obrazy liryczne" Hanny Józefowskiej - Nawrot to nowa wystawa, której wernisaż odbył się w Galerii Satyrykon w piątkowy wieczór.

Autorka prac prezentowanych na wystawie, Hanna Józefowska – Nawrot jest absolwentką Wydziału grafiki warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i doktorem sztuk pięknych.To ceniona artystka, laureatka wielu nagród i prestiżowych stypendiów. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych krajowych i zagranicznych.
W Galerii Satyrykon można zobaczyć grafiki pochodzące z dwóch serii stworzonych przez artystkę: "Aniołów letnich" i "Odbić znaczeń". Atrakcją legnickiej wystawy są miniatury przygotowane specjalnie na wystawę w naszym mieście.
Tematy, które znajdują się w kręgu zainteresowania artystki dotyczą głównie autentycznych relacji z drugim człowiekiem. Hanna Józefowska-Nawrot zastanawia się nad tym, czy prawdziwy, autentyczny, pełny kontakt z drugim człowiekiem, w tym także artysty z odbiorcą jest możliwy. W jej grafikach możemy zobaczcyć wiele spiętrzonych masek, ale też postaci symbolicznych pośredników. Anioły, jakie możemy oglądać w Galerii Satyrykon mają niepospolite oblicze.
Być może autorka wystawy swoje inspiracje odnajdzie także w Legnicy
- Legnica to przepiękne miasto, dzisiaj zwiedzałam je wiele godzin, fotografowałam. Zobaczyłam tu przepiękne kamieniczki, kościoły, zachwycił mnie Kościół Mariacki . Mam zamiar odwiedzić także Muzeum Miedzi i wystawę miedziorytów, które zapewne będą dla mnie inspiracją – mówi Hanna Józefowska-Nawrot.
Najbliższe plany artystki to wystawa w Danii, natomiast legnicką wystawę można oglądać do 20 lutego.[FOTORELACJA]10679[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?
Alfons
17:48, 2026-06-26