Prawie czterysta prac wpłynęło na tegoroczny, jubileuszowy 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Złotniczej „Miasto”. Czteroosobowe jury zakończyło obrad. Wręczenie nagród odbędzie się 21 maja.


- Takie też są prace, które wpłynęły na konkurs. Pokazują różne oblicza miasta. Co ciekawe. W związku z tym, że na konkurs wpłynęły prace z całego świata,między innymi z takich egzotycznych miejsc jak Indie, Egipt, Kolumbia, Meksyk, Brazylia czy Chiny, możemy zobaczyć w jakich kategoriach postrzegane są miasta oczami ludzi żyjących w różnych częściach świata.
Jury w składzie: Melanie Isverding (Niemcy), Sławomir Fijałkowski (Polska), Otto Kunzli (zwajcaria/Niemcy), Katarzyna Rzehak (Polska) i Timoty Carson (Wielka Brytania)oceniło 481 prac nadesłanych przez 272 artystów w tym 198 kobiet i 74 mężczyzn z 33 państw.
-W ocenie i wyborze najlepszych prac braliśmy pod uwagę ich różnorodność, oryginalność i przekrojowość. Oczywiście kierowaliśmy się też kryterium jakim był temat, czyli „miasto” - mówi Otto Kunzli, przewodniczący jury.
Jurorzy poziom konkursu oceniają jako bardzo wysoki, a legnicki konkurs określają jako jeden z kilku najważniejszych na świecie konkursów tego typu. Prace według oceny jurorów prezentują nie tylko wysoki poziom techniczny, ale także pokazują przekrój wszystkich ludzkich emocji.
Zwyczajowo festiwalowi towarzyszy konkurs fotograficzny, na który wpłynęły już prace 135 uczestników. Tematem przewodnim także jest miasto. Prace można nadsyłać do 17 kwietnia. Uroczysty wernisaż 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Złotniczej „Miasto”, połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 21 maja o godzinie 19:30 w holu Starego Ratusza.[FOTORELACJA]11020[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa
Czepiali się francuskich korporacji ale przyjąć od nich prestiżowa nagrodę to już fajnie.
Wulkanfes
20:42, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Dlaczego nie dopisali ze to banderowskie scierwa
Hgtgghh
20:14, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Do tej szkoły chodzi trochę imigrantów z Małorosji. Ciekawa narodowość sprawczyń...
Jancio
18:44, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Takie peugeoty 207 to pod celą za kobietę potem dla gitów robią
StaraErka
18:25, 2026-06-22