Pięcioro doskonałych młodych śpiewaków wystąpiło w Legnicy prezentując szeroki wachlarz najsłynniejszych operetkowych arii. Koncert odbył się w restauracji hotelu Gwarna.

- Jesteśmy tu ponieważ trwa w Legnicy projekt OPERAcje. To inauguracyjna inicjatywa Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „SOPRANO”, której jestem założycielem. Śpiewacy, których zaprosiłam do współpracy, zaśpiewają też w dzisiejszym koncercie – zapowiadała Magdalena Marchewka.
- Zaśpiewamy wspólnie znane arie operetkowe.
Arie z najsłynniejszych operetek miały zabrzmieć na dachu Galerii Gwarna. Koncert nosił tytuł „Operetka między chmurami”. Niestety, kapryśna aura pokrzyżowała plany młodych artystów i gości. Koncert przeniesiony został do restauracji hotelowej. W pięknych wnętrzach pięcioro artystów zachwycało ie tyle repertuarem, co pięknymi, czystymi i żywiołowymi głosami. Magdzie i jej przyjaciołom na fortepianie akompaniował Aleksander Teliga.
Ci, którzy nie mieli okazji podziwiać talentu młodych ludzi, będą mogli zrobić to za kila tygodni. Już za nieco ponad miesiąc, 26 sierpnia w Sali Królewskiej odbędzie się spektakl operowy, w którym wystąpią między innymi młodzi artyści.[FOTORELACJA]11498[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Za dmuchańce we Lwowie to płaciłem 100 zł i to z figurami!
Jancio
15:18, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
A ty co masz w Qpadziurze?? Kąpielisko z Cyganami? Arsen? Non stop przekroczone PM10?? Brawo ty - głupku.
Do .....
14:50, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Normalne lato urasta do rangi wydarzenia...
pfff
14:29, 2026-06-24
Basen w Prochowicach zamknięty w tym sezonie
SKANDAL!!! Za głębokiej komuny i burmistrzów z importu basen zawsze był czynny! Remonty sie robi poza sezonem! rozumiem że dla POKISU odpowiednio w tym roku pomniejszą dotację! Ta baba co tym zawiaduje nadaje sie do biedry na kasę!!!! ale jak sie ma robotę "na pewno nie dzięki umiejętnościom" tylko innaczej, to czemu sie dziwić! Inna sprawa jakim cudem POKISEM zarządza nieudolnie ktoś kto z muzyki nie zdał w Pierwszym LO??????? Pani Burmistrz-koniec z głosowaniem na Panią, właśnie straciła Pani poparcie moje i moje rodziny! 23 głosy poszły w pi.... i na pSL też już nie będę głosował bo widzę że nie potraficie! i namaiwał będę każdego!!! Niedorajdy z prowincji jesteście!!!!
Kawiczak
14:22, 2026-06-24