Sześcioro uczestników Letniego Kursu Wokalnego „Canto ergo sum...”, prowadzonego przez Agnieszkę Justynę Szumiło, wystąpiło w tradycyjnym koncercie na zakończenie zajęć. Wystąpiła także sama mistrzyni.


- Młodsi uczniowie „otrzaskiwali się”, śpiewali po kilka koncertów nie tylko w Legnicy. Głównie jednak pracowaliśmy nad techniką. Ja w czystej linii przekazuję swoim uczniom włoskie belcanto, szkołę, którą otrzymałam od profesora Kazimierza Merlaka.
Po kilkudniowej, intensywnej pracy, przyszedł czas na tradycyjny koncert finałowy, w którym wystąpiło sześcioro uczestników. Magdalena Józefów, Aleksandra Michniewicz, Agata Pawlina, Natalia Mańka, Agata Flondro i Karol Mieliński. W programie koncertu śpiewacy wykonali utwory między innymi Johannesa Brahmsa, Ryszarda Wagnera, Giuseppe Verdiego, Alessandro Scarlatti, czy Stanisława Moniuszki. Przy fortepianie solistom akompaniował Michał Malec.
Na zakończenie swoim niezmierzonym talentem zachwyciła sama mistrzyni. Agnieszka Justyna Szumiło „Jaskółkę” Evy Dell’Aqua oraz „Ave Maria”.
„Canto ergo sum...” to hasło letnich kursów wokalnych organizowanych przez Pracownię Muzyczną Agnieszki Justyny Szumiło. Znaczy tyle co „śpiewam więc jestem”, wszak od zawsze wiadomo, że śpiew jest istotą życia. Towarzyszy nam w każdym jego momencie. W podmuchu wiatru, wyciu syren policyjnych, trelu ptasim, przede wszystkim jednak podczas wspaniałych koncertów muzycznych.[FOTORELACJA]11539[/FOTORELACJA]





Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lady Pank i Kwiatkowski zagrają na Dniach Legnicy
Zobaczymy czy prezydent będzie. Zdarza mu się opu Szczać miejskie uroczystości. Ale myślę że łazić i rozdawać uśmieszek na lewo i prawo to 100 procent. Wybory wkrótce. Choć po aferze ze szpitalem południowym w warszawie ta formacja raczej leci na łeb i szyję..... A jeszcze szykuje się niespodzianka w legnickiej spółdzielni....a tam na czele wiecie kto:-) a jeszcze na walnym zgromadzeniu tej spółdzielni też był ważny gość....też moze być ciekawie na pół polski:-)
no ciekawe
13:49, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Nawet jeżeli sanacyjne władze RP prześladowały na Kresach Ukraińców to nie uzasadniało to brutalnych rzeźni na ludności cywilnej w 1943 na Wołyniu i Ukrainie.
.....
13:37, 2026-06-23
Tydzień kontroli pokazał, kto nadal igra z prawem
Łapać, karać i publikować w sieci.
.....
13:05, 2026-06-23
Foxconn wybrał Środę Śląską–Miękinię
Brawo. Olbrzymi sukces władz samorządowych. Światowa firma nowoczesnych technologii.
.....
13:03, 2026-06-23