W ewangelickim Kościele Marii Panny wystąpił w niedzielę węgierski chór Pro Musica, zaliczany do najlepszych zespołów wokalnych na świecie.

Anonimowy Gość11:00, 23.10.2017
Re: Koncert pochodzącego z Węgier Chóru Dziewczęcego Pro Mus
Postprzez jeszcze Polak » N, 22 października 2017, 21:19
Koncert (zaznaczam, sam koncert) był piękny. To dobry zespół. Ale... Miał to być koncert z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji. I miał na tym koncercie zaśpiewać Chór Lutherana z Budapesztu. Tymczasem, staraniem "pani" Czudowskiej (senator PiS), przyjechał zupełnie inny chór i wykonał repertuar...katolicki!!! Poza tym pierwsza częśc koncertu, przez "ludzi" z PiS-u (cudzysłów zastosowałem nieprzypadkowo, bo pisiory nie zasługują na miano ludzi) została zamieniona w wiec poparcia dla Węgier, jedynego sojusznika, który pisiorom pozostał. No, jeszcze jest Erdogan, a w przyszłości pewnie Putin. O Reformacji ani słowa. Szkoda mi Ewangelików, że zostali tak strasznie przez LCK i pisiorów oszukani. Tym bardziej, że Kościół Ewangelicko Augsburski w ogóle nie miesza sie do polityki. Jak na kościół przystało, zajmuje się wyłącznie głoszeniem Słowa Bożego. Bracia Ewangelicy!!! Przepraszam Was!!! Jako katolik, wstydzę się za swoich współbraci w wierze, za to, że wybrali takich łajdaków jak PiS, do decydowania o losach naszego kraju.
jeszcze Polak
quote="portal"]Chór Dziewczęcy Pro Musica uchodzi za jeden z czołowych zespołów wokalnych świata wystąpił w kościele Ewangelickim Marii Panny. [url]http://foto.lca.pl/foto,1508694601,Koncert_pochodz__cego_z_W__gier_Ch_lru_Dziewcz__cego_Pro_Musica_.html[/url][/quote]
Fajny koncert. Ale dlaczego działacze PiS-u go zniszczyli? Nie traktował w ogóle o Reformacji. I z tego co wiem, miał wystąpić zupełnie inny chór, Luterana. Chyba nie spodobał się ten pomysł "jedynej, słusznej opcji politycznej" z senator Czudowską na czele.
Re: Koncert pochodzącego z Węgier Chóru Dziewczęcego Pro Mus
Postprzez ,BZB] » Pn, 23 października 2017, 00:03
[quote="........."][quote="portal"]Chór Dziewczęcy Pro Musica uchodzi za jeden z czołowych zespołów wokalnych świata wystąpił w kościele Ewangelickim Marii Panny. [url]http://foto.lca.pl/foto,1508694601,Koncert_pochodz__cego_z_W__gier_Ch_lru_Dziewcz__cego_Pro_Musica_.html[/url][/quote]
Fajny koncert. Ale dlaczego działacze PiS-u go zniszczyli? Nie traktował w ogóle o Reformacji. I z tego co wiem, miał wystąpić zupełnie inny chór, Luterana. Chyba nie spodobał się ten pomysł "jedynej, słusznej opcji politycznej" z senator Czudowską na czele.[/quote]
Nie robi si e takich rzeczy i na siłę lansuje się jedyną słuszną linię i to jeszcze nie ze swojej okazji.I nie w swoim miejscu w tym wypadku w kościele EWANGELICKIM .Pis pewnie całemu światu chciałby swoje. ugrupowanie wcisnąć.
Re: Koncert pochodzącego z Węgier Chóru Dziewczęcego Pro Mus
Postprzez czytelnik lcaxxl » Pn, 23 października 2017, 08:43
Ale cuda!!! Dla Chóru wielki szacun a dla organizatorów wielkie słowa krytyki. Wszędzie palą za sobą mosty w imię prawa i dobrej zmiany. My się kiedyś z tego podniesiemy?
czytelnik lcaxxl
Anonimowy Gość03:00, 23.10.2017
To były anioły nie dziewczyny. Śpiewały anielsko! I utwory były przepiękne! Po prostu muzyczna uczta. Zespół pochodzi z miejscowości Nyíregyháza, nieco większej od Legnicy. O zespole takiej klasy w takim mieście jak nasze, nieco tylko mniejszym, można tylko pomarzyć. Odnoszę wrażenie, że nasycenie kulturą szlachetną na Wegrzech jest znacznie większe, niż u nas. U nas instytucje kultury przejęła lewacka hołota, która z polskiej kultury postanowiła zrobić g.wno. Efekty widać. Kultura zanika, wypierana przez skandalizm, jakieś bezmózgie wybryki, wrzaski na teatralnych scenach. Zastanawiam się, czy na Węgrzech pozwolono by na coś w rodzaju "Klątwy". Podejrzewam, że nie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
To ja jestem ciekaw co się będzie działo za jakiś dwa lata gdy strefa ekonomiczna i fabryki na lotnisku dojdą aż do torów Hałas z zakładów produkcyjnych i ruch logistyczny dużych aut i transportu wewnętrznego nie będzie cichy Co wtedy zrobią mieszkańcy tej ulicy Każą wyburzyć zakłady ?
Typ
08:14, 2026-06-27
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26