Na ludową i lokalną nutę bawili się legniczanie w pierwszym dniu maja. Na muszli koncertowej wystąpili podopieczni MCK. Na ludowo zaprezentowały „Kyczera”, ZPiT „Legnica” i „Pomnenka” z Czech.

Na muszli koncertowej w Parku Miejskim od godziny 15:00 można było zobaczyć, czym legnicka kultura stoi. Zaprezentowali się utalentowani soliści i zespoły wokalne pracujące pod kierunkiem instruktorów Młodzieżowego Centrum Kultury.
Po nich scena należała do Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”, Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”, oraz czeskich gości, zespołu „Pomnenka”. Pierwszomajowe występy zakończył Paweł Pomazan.
We wtorek Polacy, także i legniczanie, bawili się nie tylko z okazji święta pracy. Świętowali też 14. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. W środę kolejny dzień wielkiej legnickiej majówki. Tym razem obchodzić będziemy Dzień Flagi.
Legnickie Centrum Kultury przygotowało na ten świąteczny dzień kolejne atrakcje. Imprezy rozpoczną się o godzinie 15:00. Galeria Satyrykon zaprasza najmłodszych na warsztaty zatytułowane „Moja Flaga”. O godzinie 17:00 tradycyjnie już mieszkańcy rozwiną liczącą w tym roku już 300 metrów flagę. Odbędzie się także korowód i projekcja unikatowego filmu. Będzie to najstarsza ekranizacja „Pana Tadeusza”, będąca jednocześnie największą produkcją polskiej kinematografii okresu międzywojennego.
Uroczysta premiera ekranizacji epopei narodowej odbyła się w 1928 r. w Warszawie. Uczestniczyli w niej między innymi marszałek Józef Piłsudski i ówczesny prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Ignacy Mościcki. Projekcja filmu rozpocznie się o godzinie 18:00.[FOTORELACJA]14232[/FOTORELACJA]


Anonimowy Gość10:00, 01.05.2018
Dlaczego nie ma wody w fontannach ? JA wiem że jest jakiś niewielki dług ale woda chyba nie jest aż tak droga. Park to beton, kurz i brak zadaszonych miejsc gdzie można się schronić przed słońcem.
Anonimowy Gość10:00, 01.05.2018
[quote="portal"]Na ludową i lokalną nutę bawili się legniczanie w pierwszym dniu maja. Na muszli koncertowej wystąpili podopieczni MCK. Na ludowo zaprezentowały „Kyczera”, ZPiT „Legnica” i „Pomnenka” z Czech.[url]http://kulturalia.lca.pl/legnica,news,69891,Legniczanie_rozpoczeli_majowkowe_swietowanie.html[/url][/quote]
"Na muszli koncertowej wystąpili..." - Boże, widzisz i nie grzmisz!
LS, zlituj się kobieto nad czytającymi i weź parę korków z j.polskiego, w części obejmującej interpunkcję również! :-(
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Za dmuchańce we Lwowie to płaciłem 100 zł i to z figurami!
Jancio
15:18, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
A ty co masz w Qpadziurze?? Kąpielisko z Cyganami? Arsen? Non stop przekroczone PM10?? Brawo ty - głupku.
Do .....
14:50, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Normalne lato urasta do rangi wydarzenia...
pfff
14:29, 2026-06-24
Basen w Prochowicach zamknięty w tym sezonie
SKANDAL!!! Za głębokiej komuny i burmistrzów z importu basen zawsze był czynny! Remonty sie robi poza sezonem! rozumiem że dla POKISU odpowiednio w tym roku pomniejszą dotację! Ta baba co tym zawiaduje nadaje sie do biedry na kasę!!!! ale jak sie ma robotę "na pewno nie dzięki umiejętnościom" tylko innaczej, to czemu sie dziwić! Inna sprawa jakim cudem POKISEM zarządza nieudolnie ktoś kto z muzyki nie zdał w Pierwszym LO??????? Pani Burmistrz-koniec z głosowaniem na Panią, właśnie straciła Pani poparcie moje i moje rodziny! 23 głosy poszły w pi.... i na pSL też już nie będę głosował bo widzę że nie potraficie! i namaiwał będę każdego!!! Niedorajdy z prowincji jesteście!!!!
Kawiczak
14:22, 2026-06-24