Sprzęt wojskowy, rekonstrukcje grup historycznych i piosenka, wojskowa, ludowa, patriotyczna, to sobotnie atrakcje 4. edycji Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Na zakończenie odbył się pokaz multimedialny.

Wszyscy, którzy w sobotę zjawili się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, mogli dosłownie dotknąć historii, posmakować żołnierskiej kuchni, posłuchać żołnierskich pieśni. Niewątpliwą atrakcją była wystawa sprzętu wojskowego, a przede wszystkim czołg Leopard, który wzbudzał zainteresowanie głównie męskiej części uczestników sobotniego, żołnierskiego dnia w Zamku Piastowskim.
Dziedziniec zamku rozbrzmiewał pieśnią żołnierską i patriotyczną, pieśnią, którą na ustach mieli bohaterowie, żołnierze 1 i 2 Armii Wojska Polskiego w okopach i na polu boju. Zaprezentowały się też dolnośląskie zespoły folklorystyczne, prezentując dorobek swoich przodków, osadników, których pożoga wojenna i losy zewsząd na Dolny Śląsk przygnały. Sobotni powrót do historii zakończył się efektownym i bardzo współczesnym widowiskiem multimedialnym.
Niedziela będzie ostatnim dniem tegorocznego hołdu osadnikom. Po mszy świętej w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego odbędzie się wspólna biesiada osadników, kombatantów i mieszkańców regionu.[FOTORELACJA]14276[/FOTORELACJA][FOTORELACJA]14280[/FOTORELACJA]
::video{"type":"single","item":"6872"}
Anonimowy Gość09:00, 13.05.2018
Kiedy będzie ta impreza ?
Anonimowy Gość02:00, 13.05.2018
Lca jak zwykle info po fakcie
Anonimowy Gość09:00, 14.05.2018
propaganda z tymi odzyskanymi ziemiami ma się dobrze widze...
Anonimowy Gość09:00, 14.05.2018
Jakoś mi nie pasuje by pod zamkiem parkował czołg.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22