
Pierwszy dzień legnickiej fiesty upłynął pod znakiem klubowych brzmień. Na scenie pojawili się Dakoss, Misza, DJ Dziekan, Insane i Polon. Później publiczność rozgrzewał długo wyczekiwany w Legnicy Barthezz, a finałem wieczoru był koncert Tribbsa.
Było głośno, gorąco i klubowo od pierwszych setów. Mocne bity, światła i taneczny klimat dobrze pasowały do otwarcia Dni Legnicy pod gołym niebem. Pod sceną był taniec i szaleństwo, a publiczność bawiła się przy elektronicznych brzmieniach. W ostatnim występie pojawił się także ogień, dzięki czemu finał miał bardziej widowiskowy charakter. Upał dawał się we znaki, ale nie zatrzymał tych, którzy przyszli na Polanę Angielską po muzykę i dobrą zabawę.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"25355"}
Sobota, drugi dzień Dni Legnicy będzie utrzymany w zupełnie innym klimacie. Elektronikę zastąpią gitary, rock i alternatywne brzmienia. Program otworzy The Stork, następnie na scenie pojawią się Z Dzielni Chłopcy, a później Łąki Łan, zespół znany z koncertów, które potrafią szybko rozkręcić publiczność.
Finał drugiego dnia legnickiego świętowania należeć będzie do Lady Pank, formacji, której właściwie nikomu nie trzeba przedstawiać. Będzie dużo dobrze znanych refrenów i kawałków, które przewijały się przez radio, domówki, wakacje i samochodowe playlisty. Kapela obecna na polskiej scenie muzycznej od 45 lat, do dziś przyciąga na koncerty całe pokolenia. Będzie więc podwójnie gorąco.

Święto Legnicy jedak to nie tylko koncerty. Na Polanie Angielskiej działa strefa gastronomiczna z food truckami, potrawami z grilla i napojami. Dostępne będą wesołe miasteczko oraz strefa animacji. Są się również stoiska handlowe, lokalni wystawcy, rękodzieło i festiwalowe gadżety.
Pamiętajcie! Przy wysokich temperaturach warto jednak dobrze przygotować się do wyjścia. Najlepiej zabrać wodę, nakrycie głowy i lekkie ubranie. W czasie koncertów dobrze też robić przerwy, korzystać z cienia i nie czekać z odpoczynkiem do momentu, gdy organizm sam zacznie odmawiać posłuszeństwa. Dni Legnicy mają być dobrą zabawą, a nie walką z upałem.
Nie skarżyli 10:01, 27.06.2026
sie na Karlińskiego, ze za glosno i z parku sie niesie? :V
Hejter z kunic 10:05, 27.06.2026
Było słychać u nas w kunicach nad bajorem.
.....10:15, 27.06.2026
U mnie na dzielni słychać było szczekanie roochanych psów.
Hejter z kunic 10:27, 27.06.2026
Świnie i krowy nie mogom u mnie we wsi pod Legnicą zasnoc pszes te imprezy. Nad bajorem w kunicach niesie chalas z komarami.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Legnicę czeka ekstremalny upał!
APEL do kierownika miasta : Więcej betonu prosimy !!! .... i na głowę sobie też obowiązkowo ! Rząd - rządzi , partia - czuwa , naród - zadowolony/uśmiechnięty ! ! !
gupi
11:05, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Wieczorem pojadem z rodzinom do Legnicy umyć się pod kurtynom wodnom. Fajnie majonm w Legnicy.
Hejter z kunic
10:49, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Tasuje sie pod schroniskiem spiewajac kolendy zaleskie. Potem pujde na glinianki albo kompielisko z cyganami.
......
10:44, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Siedzem w naszym bajorze w kunicach i oglondam odbyty psuw.
Hejter z kunic
10:32, 2026-06-27