Prawie sześćdziesięciu strażaków z Dolnego Śląska wzięło udział w ćwiczeniach w mobilnym symulatorze pożarów, które odbyły się we wtorek na terenie legnickiej jednostki na JRG 2.


W pojeździe znajduje się kilka pomieszczeń, jak w prawdziwym mieszkaniu. Zadaniem trenujących jest przeprowadzenie sprawnej akcji, począwszy od sprawdzenia i odłączenia zaworów gazu i prądu, skończywszy na ugaszeniu płonących pomieszczeń. Cała akcja trwa dziesięć minut. Wewnątrz ćwiczy ekipa złożona z dwóch strażaków gaszących i dwóch asekurujących kolegów będących na zewnątrz.
W symulatorze pożarów ćwiczą zazwyczaj młodzi stażem strażacy, podczas szkolenia mogą zobaczyć, co czeka ich w przypadku prawdziwej akcji gaśniczej i jak powinni się wówczas zachować. W Legnicy z treningu skorzytali strażacy z Wołowa, Chojnowa, Głogowa, Złotoryi, Legnicy i Wrocławia.[FOTORELACJA]8787[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lotniczy Oscar dla Wrocławia
Co legniczan obchodzi Wrocław ?
to ich sukces
20:54, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Jak często dmuchańce są myte i dezynfekowane, czy Sanepid to sprawdza?
Dzieci roznoszą
17:42, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Czasami lepiej jest nie robić żadnych promocji niż robić dziadowskie...
rozbawiony
17:40, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Rekord na ziemiach Polski to Ścinawa w 1943 - 40,5 st C. Rekord naszego miasta (10-ty w skali rekordów kraju) to 38,9 st C w dniu 19 sierpnia 1892 roku. W niedzielę w Legnicy ma być 40 !!!... Szykujcie sobie, proszę redakcji stosownego artykulika.
mno
17:18, 2026-06-24