Kilkaset osób wzięło udział w ostatnim przed referendum proteście przeciwko kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Protestującym zakazano przemarszu przez Prochowice. - To ograniczenie demokracji – komentowali samorządowcy.

Wicepremiera Grzegorza Schetynę do przyjazdu do Prochowic zapraszał burmistrz Halina Kołodziejska.
- Premier Schetyna w wyborach parlamentarnych głosował w naszym mieście. Teraz zapraszamy go ponownie - oświadczyła Kołodziejska. [FOTORELACJA]1703[/FOTORELACJA]
Prochowicki protest odbył się w okrojonej formie. Zgody na protest nie wyraziła policja i starosta legnicki. Na parkingu przed jednym z dyskontów spożywczych przybyło kilkuset mieszkańców niezadowolonych z perspektywy budowy kopalni. Trzymając w rękach transparenty maszerowali wokół.
- Powód takiej decyzji jest prozaiczny. Nasza decyzja jest decyzją administracyjną i muszą byś spełnione formalne wymogi. Organizatorzy tego protestu przesłali nam wniosek na dwa dni przed terminem protestu, a powinni na 30 dni przed – tłumaczy Józef Antoniak, wicestarosta legnicki.
Po proteście Halina Kołodziejska skomentowała.
- Na placu było dużo lepiej niż w rynku i dzięki odmownej decyzji policji i starosty mogliśmy być bardziej widoczni.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Za dmuchańce we Lwowie to płaciłem 100 zł i to z figurami!
Jancio
15:18, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
A ty co masz w Qpadziurze?? Kąpielisko z Cyganami? Arsen? Non stop przekroczone PM10?? Brawo ty - głupku.
Do .....
14:50, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Normalne lato urasta do rangi wydarzenia...
pfff
14:29, 2026-06-24
Basen w Prochowicach zamknięty w tym sezonie
SKANDAL!!! Za głębokiej komuny i burmistrzów z importu basen zawsze był czynny! Remonty sie robi poza sezonem! rozumiem że dla POKISU odpowiednio w tym roku pomniejszą dotację! Ta baba co tym zawiaduje nadaje sie do biedry na kasę!!!! ale jak sie ma robotę "na pewno nie dzięki umiejętnościom" tylko innaczej, to czemu sie dziwić! Inna sprawa jakim cudem POKISEM zarządza nieudolnie ktoś kto z muzyki nie zdał w Pierwszym LO??????? Pani Burmistrz-koniec z głosowaniem na Panią, właśnie straciła Pani poparcie moje i moje rodziny! 23 głosy poszły w pi.... i na pSL też już nie będę głosował bo widzę że nie potraficie! i namaiwał będę każdego!!! Niedorajdy z prowincji jesteście!!!!
Kawiczak
14:22, 2026-06-24