Wielki ogólnopolski test znajomości języka angielskiego zawitał także do Legnicy. W niedzielne przedpołudnie legniczanie sprawdzali w Galerii Piastów stan swojej wiedzy.

- W naszym mieście test języka angielskiego odbywa się już drugi raz. W tamtym roku wzięło udział wielu chętnych i finalnie okazało się, że Legnica mówi po angielsku na poziomie B2. Jest to dość niezły wynik zwłaszcza, że po B2 zaczyna się już poziom C, a więc wysoki - mówi Magdalena Lipińska, koordynator przedsięwzięcia.

Test był pisany w trzech kategoriach: dzieci, młodież oraz dorośli. Chętni do pisania najpierw musieli wypełnić specjalny formularz na stronie zgłoszeniowej, gdzie jednym z zadań był napisanie po polsku ciekawej przygody z językiem angielskim. Na autorów najciekawszych opowiadań czekały dzisiaj nagrody w postaci smartfona Samsung Galaxy, ufundowanego przez szkołę językową Fischer w Legnicy.
- Sam test spełnia wiele funkcji: oczywiście jest doskonałą zabawą, w której biorą udział całe rodziny, ale przede wszystkim jest dla nas miernikiem tego, czy znamy dany język, i jakie czynimy postępy. Ważne jest też popularyzowanie zainteresowania językami obcymi, co niniejszym czynimy- mówi Magdalena Lipińska.[FOTORELACJA]8733[/FOTORELACJA]
O wynikach dowiemy się już niebawem. W przeciągu tygodnia każdy uczestnik ujrzy swoje wyniki na stronie portalu testu www.legnicaznaangielski.pl oraz na stronie ogólnopolskiej www.polskaznaangielski.pl

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
nienawisc plynie z ratusza w strone mieszkancow Tarninowa, a zwlaszcza okolic orzeszkowej, kosciuszki, wojska polskiego, andersa, rataja i całego kwadratu. Zakompleksione bachory komuchów z kopernika, ktorzy dostali mieszkanka za friko za komuny dorwały sie do władzy i teraz rekompensuja swoje kompleksy i zazdrosc z młodosci, kiedy z zazdroscia patrzyli na ta Tarninów i wiedzieli,ze nie dla psa kielbasa. Teraz rekompensuja sobie budujac suporeksowe kurniki blizniaki i strugajac pseudo elyte
ogromna zazdrosc i
07:18, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Jak się stoi od 7.00 rano pod MOPSem, przegrywie? PS Nie potrafisz napisać poprawnie jednego zdania, tępaku?
Do .....
07:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Miód na moje uszy jak słyszę skowyt wszystkich nieudaczników pracujących w pobliskim kołchozie. Jeszcze tylko muszę kupić złoty kibel, żeby wylewać do niego łzy wszystkich zazdrośników!!
Zarobas z Karlinskie
07:02, 2026-06-26
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
Najlepiej na tych strajkach wyszli cwaniacy i klechy.
Xsionc
06:57, 2026-06-26