Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wspólnie z kolegami z Niemiec uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Śladami Jana Heweliusza”.

Śladów wielkiego astronoma szukali przechadzając się malowniczymi uliczkami Gdańska. Uczniowie poznawali historię miasta oraz życie i dzieła Jana Heweliusza, patrona V LO w Legnicy.
Korzystając z interaktywnych metod tzn. Kahoot oraz Googledocs zgłębiali tajniki astronomii. Nie mogło się obyć bez wizyty w obserwatorium astronomicznym przy Gdańskim Liceum Autonomicznym. Tam uczniowie byli świadkami niezwykłego wydarzenia, relacji wystrzelenia rakiety.
Zapowiedzią kolejnego polsko – niemieckiego projektu planowanego na październik 2018 w Wuppertalu była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu fundacji „Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży” oraz prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Jego koordynatorkami są Julita Bogdańska-Gabińska i Małgorzata Guzicka.[FOTORELACJA]14202[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość07:00, 29.04.2018
ZNaleźli jakieś ślady?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Patrick Swayze na szpilkach
Pedau Rafau z Gosią lubią to.
Lewak
07:33, 2026-06-25
Muzeum Miedzi prosi o pomoc w tworzeniu wystawy
Piękny pomysł. Gratuluję muzeum.
yanick
22:56, 2026-06-24
Autokary, kąpieliska i obozy pod lupą służb
ze szpitali nie kontrolowali
Szkoda
22:01, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
ale lewacka dyskryminacja
Jej
22:00, 2026-06-24