Darmowe przejazdy specjalnymi pociągami, konkursy z nagrodami i możliwość zobaczenia z bliska bazy Kolei Dolnośląskich – to atrakcje, jakie czekały na wszystkich miłośników kolei podczas „Drzwi otwartych KD”.


- Dzisiaj robimy wycieczki dookoła Legnicy, rzadko uczęszczaną obwodnicą towarową, oczywiście obydwa przejazdy darmowe. Na bocznicy pojawił się też Endolino, nasza maskotka, stary skład, odnowiony, ale z zachowaniem starych elementów. Wzbudza bardzo duże zainteresowanie i wielką sympatię. Nazwa nawiązuje do Pendolino, EN w nazwie to EN57, czyli klasycznej serii pociągów, z którymi spotkał się każdy kto jeździł dawniej pociągami.
Do bazy przy ulicy Pątnowskiej zajechał także „Pociąg do kultury”, który w każdy weekend jedzie z Wrocławia do Berlina. Również ten skład wzbudził wielkie zainteresowanie zwiedzających. Dodajmy, że pociąg to nietypowy, bowiem na jego pokładzie podczas rejsu posłuchać można koncertów muzycznych, zobaczyć spektakl teatralny czy też uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem.
Na brak zabawy nie mogły narzekać dzieci, do dyspozycji których były dmuchańce, trampoliny i oczywiście poczęstunek. Nie ulega jednak wątpliwości, że to pociągi były główną atrakcją sobotniego popołudnia w bazie kolei.[FOTORELACJA]12911[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22