Osiem osób odniosło obrażenia w wyniku wypadku busa, do którego doszło w piątek około godziny 22:00 na 100 kilometrze autostrady A4 w kierunku Legnicy, w rejonie węzła Mikołajowice. Pojazd pełen pasażerów znalazł się w rowie za barierami energochłonnymi. O wypadku poinformowało Dolnośląskie Alarmowo.

Do zdarzenia doszło na 100. kilometrze autostrady A4, na pasie w kierunku Legnicy.
Bus, którym podróżowali pasażerowie, zjechał z jezdni i wpadł do rowu, zatrzymując się za barierami energochłonnymi. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Na miejscu działa sześć zastępów straży pożarnej, cztery zespoły ratownictwa medycznego i policja. Strażacy ewakuowali wszystkich pasażerów na zewnątrz pojazdu i przekazali ich zespołom ratownictwa medycznego – informuje dyżurny stanowiska kierowania legnickiej straży pożarnej.
Autostrada przejezdna, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Autostrada A4 jest przejezdna, jednak w rejonie węzła Mikołajowice kierowcy napotykają utrudnienia w ruchu związane z działaniami służb. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Policja prowadzi czynności, które mają wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku.
olex09:08, 31.01.2026
to prawda ci bursiarze jeżdżą na zabój!!! drama, dobrze ze jeszcze nikt nie zginął!! gdzie radiowozy z kamerami?!
Nn09:26, 31.01.2026
Chciwość busiarzy.
Maku15:44, 31.01.2026
A kierowca to pewnie Ukrainiec? :) hehehe
GTV- kierowca10:11, 01.02.2026
Mialem okazje odbyc kilka kursow jako kierowca tej firmy i odradzam. Ludzie zadbajcie o swoje bezpieczenstwo bo kierowca tego nie zrobi za was który walczy ze zmeczeniem jadac po 12-14h w przez cała noc pozniej spi na fotelach w aucie gdzies na parkingach czy lasach i wraca spowrotem na jeszcze wiekszym zmeczeniu walczac ze soba z cala reklamowka energetykow czy kawy i goni czas bo mu centrala nakazuje!!!
Do szkoły,10:24, 01.02.2026
tłuku!
lepiej pociągiem11:40, 01.02.2026
busy nigdy nie będą autobusami
Raf16:18, 01.02.2026
Witam pracowałem w tej firmie przez parę miesięcy ,kierowcy są bez snu czasami po 20 parę godzin za kółkiem a i nawet więcej ,dla gtv bus jesteś nadanym numerem który jest eksploatowany do cna bo jak odmawiasz jazdy to niestety pracy nie masz i prosisz się o korsy więc kierowcy robią z siebie niezniszczalnych .Przykre ale prawdziwe ,moim zdanie ta forma powinien ktoś się zająć i to tak na poważnie .
STATYSTYKA PORAŻA19:19, 02.02.2026
TO są efekty "skąd wsiąść pieniądze" Przyoszczędzili na modernizacji zamiast zbudować od podstaw. Skutek...to tragedie każdego dnia. Od śmierci po przez kalectwa. Czas zrozumieć że nie można oszczędzać !
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21
Mewa zostaje w Klasie A. Gwardia zagra w okręgówce
wioskowe rozgrywki
lewa ndowski
21:32, 2026-06-21
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Pani Redaktor powołuje się na jakiś tajemniczy dokument, choć sama nie wie na jaki. Jak podeślę papier z informacją o złej reputacji córki Szanownej Pani Redaktor, to też opublikuje? Jeśli reporter kopie w WPEC, to czy nie powinien PRZED PUBLIKACJĄ sprawdzić informacje przynajmniej w kilku źródłach? Gdzie wypowiedź WPEC, WIOŚ, stowarzyszeń ekologicznych, samorządu, etc.? Żenada.
No nie...
21:30, 2026-06-21
W gminie Malczyce zbierają podpisy w sprawie DK94
W Legnicy prezydent przenosi DK-94 z północnej części miasta do części południowej po to by kumple napchali kabzy za ziemie pod nowy przebieg. Dla niepoznaki nazwali Obwodnicą Legnicy to przeniesienie na południowe ulice miasta. Krzakowski deklarował kilkadziesiąt milionów z zatopionego w długach budżetu Legnicy, aby GDDKiA zaakceptowała tą chorą wizję. Kupaj na razie nabrał wody w usta co do przebiegu DK-94 przez Legnicę jak i deklarowanych milionów. Piekarniki też powinni zbierać podpisy pod wyniesieniem DK-94 z miasta zanim tiry zaczną im jeździć pod oknami. Nie wolno dopuścić do powtórki z ulicy Karlińskiego.
TED
18:21, 2026-06-21