W ostatnim tegorocznym spotkaniu Miedź Legnica przegrała na własnym stadionie z GKS-em Tychy 1:2. Po porażce Miedzianka spadła na trzecie miejsce w tabeli.
Miedź rozpoczęła bardzo agresywnie. W pierwszych minutach legniczanie grali wysokim pressingiem starając się szybko odebrać piłkę rywalowi i atakować bramkę. Przez kilka minut tyszanie byli zamknięci na własnej połowie. Gdy udało im się przenieść ciężar gry na połowę Miedzi od razu zdobyli bramkę. W 10 minucie po strzale Szczęsnego,
Bledzewski wypluł piłkę wprost pod nogi Malickiego, który umieścił piłkę w siatce. Miedź próbowała prowadzić grę jednak nic z tego nie wynikało. Tyszanie w pierwszej części gry byli szybsi oraz wykazali wielką wole walki czego zabrakło po stronie gospodarzy. W 30 minucie po pięknym strzale Szczęsnego było już 2:0.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy dobrą okazję miał Nowacki. Który znalazł się z piłką przed bramką po zespołowej akcji Miedzi. Najważniejszą postacią tego spotkania okazał się sędzia Adam Lyczmańśki. Zdegradowany niedawno z Ekstraklasy (przyczyną były złe decyzje podejmowane w spotkaniach najwyższej ligi). Sędzia podejmował dziś bardzo nietrafione decyzje. Lyczmański nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych, co potwierdzają telewizyjne powtórki. W końcówce spotkania honorowego gola dla Miedzi zdobył Kamil Zieliński, który dobił strzał z rzutu wolnego Marcina Kajcy. [FOTORELACJA]4002[/FOTORELACJA]
Miedź Legnica – GKS Tychy 1:2 (0:0)
Bramki: Zieliński 87 – Malicki 10, Szczęsny 30
Miedź: Bledzewski – Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada – Gawlik, Nowacki, Garuch (77 Zieliński), Madejski, Hempel -Zakrzewski (46 Zakrzewski)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Dziwne, nie pracują w upale!
To ja
15:26, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!
Do ......
15:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?
Karol
15:03, 2026-06-26
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne
asdq
14:35, 2026-06-26