27-letni Michał Przybylak jest wychowankiem MSPR Siódemka Legnica, w której przeszedł pełny cykl szkoleniowy. Praworęczny rozgrywający na swoim koncie ma dwa medale juniorskich mistrzostw Polski – srebrny w sezonie 2016/17 oraz złoty w sezonie 2017/18.
W pierwszym zespole Siódemki Miedź zadebiutował w sezonie 2016/17 i szybko stał się jego ważnym zawodnikiem. Na parkietach I ligi i Ligi Centralnej w naszych barwach rozegrał już 206 spotkań zdobywając przy tym 277 bramek.
Same liczby nie oddają jednak tego, ile daje drużynie. Jest bowiem jednym z największych „walczaków” w lidze, zawodnikiem, którego w szatni chciałby mieć każdy trener.
::news{"type":"see-also","item":"130991"}
Michał Przybylak to zawodnik o najdłuższym stażu w Siódemce Miedź w obecnej kadrze. W naszym Klubie jest „od zawsze”, z kilkumiesięczną przerwą na występy w Realu Astromal Leszno. W ekipie z Wielkopolski grał od września do grudnia ub. roku, po czym wrócił do domu.
W drugiej części poprzedniego sezonu rozegrał w Siódemce Miedź 13 meczów (44 bramki) odgrywając bardzo ważną rolę w walce o utrzymanie się w Lidze Centralnej.
- Michał Przybylak to marka sama w sobie, która w Lidze Centralnej jest już doskonale znana. To zawodnik, który gwarantuje nie tylko jakość sportową, ale również mentalną - mówi Adam Kochman, prezes Siódemka Miedź Legnica sp. z o.o.
- Michał jest bardzo ważną postacią w naszej defensywie, ale nie tylko, bo jako uniwersalny zawodnik dużo daje drużynie również w ataku – dodaje Tomasz Góreczny, szkoleniowiec Siódemki Miedź Legnica.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
W Prochowicach natomiast w okresie wakacji będzie remontowany basen. Gratulacje za pomysł dla burmistrza i dyrektora POKIS . Proponuje wręczyć im za to nagrodę Nobla ,Redaktor Holecka czekamy na artykuł na portalu. Super widomość. Będzie kasa .
Prochowiczanka
13:29, 2026-06-24
Tydzień kontroli pokazał, kto nadal igra z prawem
PAŃSTWO POLICYJNE I KOMUNA KWITNIE!!! UKŁAD ZAMKNIĘTY WSZYSTKICH INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH!!! DRUGA BIAŁORUŚ
PRECZ Z KOMUNĄ!!!
13:20, 2026-06-24
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
fajny skrót, będzie można grzać hulajnogą
familok z Piekar
11:31, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
.... a , gdzie piękne fontanny w działaniu , ufundowane przez Rajców Miejskich ?? oczywiście tych przed wojennych - tych prawdziwych !! - od tych obecnych pasożytów , to nawet nic nie oczekiwać - to za dużo ! ! ! Dbanie o zabytki to wyzwanie dla kierownika miasta ! - tak wiemy , wiemy ! to nie jego bajka !
gupi
11:19, 2026-06-24