Jak zachować się podczas wypadku oraz co zrobić w pierwszych kilku minutach. Między innymi tego dowiedzieli się uczestnicy bezpłatnego kursu udzielenia pierwszej pomocy. – Będą kolejne edycje – zapewniają organizatorzy
Ks. Grzegorz Ropiak, duszpasterz kierowców diecezji legnickiej postanowił zorganizować kurs udzielania pierwszej pomocy. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszej diecezji. Wypełniona sala wykładowa legnickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jest najlepszym dowodem na potrzebę organizacji tego typu spotkań. Statystyki co do ilości wypadków na polskich drogach w dalszym ciągu porażają. W ciągu kilku godzin uczestnicy kursu brali udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym. Podczas spotkania pojawiło się wiele pytań na które starali się odpowiedzieć prowadzący zajęcia specjaliści.[FOTORELACJA]1714[/FOTORELACJA]
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. Już teraz mogę zapowiedzieć, że będziemy organizować kolejne bezpłatne szkolenia – powiedział lca.pl ks. Grzegorz Ropiak (na zdjęciu).
Umiejętność prawidłowego zachowania się w ekstremalnych sytuacjach na drodze wśród kierowców jest bardzo mała. Nikt ich tego nie uczy. Dlatego takie kursy są potrzebne. O kolejnych edycjach szkoleń będziemy informować na lca.pl
W zorganizowaniu kursu pomogli pracownicy WORD, pogotowia ratunkowego oraz policji.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Gdzieś ktoś coś... szkoda czasu na czytanie
Wowo
10:01, 2026-06-24
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
Ale zazdrosne przegrywy zaczynają wyć z zawiści! Ha ha ha! Ciekawe co wy wystawicie? Grilla na balkonie w familioku? Paseratti B5 tdi na chodniku pod familiokiem czy kałdi z lpg na osiedlowym parkingu? Ha ha ha!
Karrington
09:18, 2026-06-24
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
Słoneczna nie jest gorsza od ul karingtonów. Dom + Auto na pokaz = to pełen komplet
tak
09:05, 2026-06-24
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
Ludzie z tych domeczków za chwilę powystawiają swoje auta. Ulica będzie przystrojona autami ku zadowoleniu pieszych, rowerzystów, hulajgonistów i rolkowców
i focia na FB
09:04, 2026-06-24