Seniorzy zrzeszeni w Związku Sybiraków spotkali się z biskupem Zbigniewem Kiernikowskim. Z ordynariuszem legnickiej diecezji podzielili się swoimi wspomnieniami.

- Kiedyś nie mogliśmy o tym mówić, bo uważano nas za wrogi element. Dzisiaj niestety wielu z tych, którzy mogliby opowiedzieć ciekawe historie, odeszło od nas na zawsze - mówi Wanda Puchała z legnickiego oddziału Związku Sybiraków.
Piątkowe spotkanie z biskupem Zbigniewem Kiernikowskim było jedną z okazji do snucia opowieści z dzieciństwa i młodości. Odbyło się w miłej atmosferze przy kawie i ciastkach.
Gospodarze nie zapomnieli o ważnej dla legnickiego hierarchy rocznicy. Kiernikowski obchodzi bowiem rocznicę piętnastolecia święceń biskupich. Z tej okazji otrzymał od Sybiraków nie tylko życzenia i kwiaty, ale także słodki prezent.[FOTORELACJA]12852[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Za dmuchańce we Lwowie to płaciłem 100 zł i to z figurami!
Jancio
15:18, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
A ty co masz w Qpadziurze?? Kąpielisko z Cyganami? Arsen? Non stop przekroczone PM10?? Brawo ty - głupku.
Do .....
14:50, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Normalne lato urasta do rangi wydarzenia...
pfff
14:29, 2026-06-24
Basen w Prochowicach zamknięty w tym sezonie
SKANDAL!!! Za głębokiej komuny i burmistrzów z importu basen zawsze był czynny! Remonty sie robi poza sezonem! rozumiem że dla POKISU odpowiednio w tym roku pomniejszą dotację! Ta baba co tym zawiaduje nadaje sie do biedry na kasę!!!! ale jak sie ma robotę "na pewno nie dzięki umiejętnościom" tylko innaczej, to czemu sie dziwić! Inna sprawa jakim cudem POKISEM zarządza nieudolnie ktoś kto z muzyki nie zdał w Pierwszym LO??????? Pani Burmistrz-koniec z głosowaniem na Panią, właśnie straciła Pani poparcie moje i moje rodziny! 23 głosy poszły w pi.... i na pSL też już nie będę głosował bo widzę że nie potraficie! i namaiwał będę każdego!!! Niedorajdy z prowincji jesteście!!!!
Kawiczak
14:22, 2026-06-24