Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

IME: Jutro poznamy mistrza. Wygra Moiseenko?

J(lca.pl) 21:12, 15.05.2013 Aktualizacja: 12:15, 25.10.2025
Skomentuj IME: Jutro poznamy mistrza. Wygra Moiseenko?

W 10. rundzie IME na najważniejszych szachownicach znów doszło do podziału punktów. Ukrainiec Alexander Moiseenko zremisował z rodakiem Antonem Korobovem i zachował prowadzenie w turnieju.

Moiseenko przed ostatnią rundą jest bardzo bliski zwycięstwa w całych zawodach, choć musi zachować koncentrację do końca, bo grupa pościgowa traci do niego tylko pół punktu. Przed rozpoczęciem 10. rundy trzech Polaków miał po sześć punktów na koncie i realne szanse dołączenia do szerokiej czołówki turnieju.

Niestety, z tego grona punktował tylko Radosław Wojtaszek, który w starciu z Holendrem Erwinem L`Amim zaliczył remis. Aleksander Miśta przegrał z Evgenym Romanovem, a Mateusz Bartel z Rosjaninem Aleksandrem Shimanovem.

– Nie jestem zadowolony ze swojej formy i gry. Przy lepszej dyspozycji mógłbym mieć więcej punktów na koncie – mówił Bartel, czterokrotny mistrz Polski.

W czwartek ostatnia runda mistrzostw. Zmagania rozpoczną się tym razem o godz. 13.00, a oficjalne zakończenie zawodów i dekoracja medalowa zostały przewidziane na godz. 20.00 w sali gry w hotelu Qubus.

– W ostatniej rundzie zapowiada się ostra walka przede wszystkim o miejsca gwarantujące udział w Pucharze Świata. Wiem, że wielu zawodników przyjechało do Legnicy właśnie z takim celem, by zająć jedno z czołowych 23 miejsc – dodaje Mateusz Bartel.

Zanim zostaną wręczone medale, szachiści i zaproszeni goście obejrzą specjalny spektakl przygotowany przez grupę teatralną Avatar.

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie internetowej www.eicc2013.pl. [FOTORELACJA]6328[/FOTORELACJA][FOTORELACJA]6332[/FOTORELACJA]

(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

OUN -UPA na zlecenie i pod nadzorem Niemców dokonywali morderstw bezbronnych mieszkańców w większości Polaków i głównie na terenach wiejskich. Dlaczego nie przypomina się roli Niemców, z którymi Bandera współpracował, a przed wojną to właśnie Niemcy szkolili ukraińskich terrorystów, którzy właśnie przed II wojną światową mordowali także Ukraińców. Ofiarą ukraińskich terrorystów przed wojną był minister polskiego rządu zamordowany w Warszawie przez ukraińskich terrorystów wyszkolonych przez Niemców do zabijania obywateli państwa polskiego

Maxer

17:24, 2026-06-23

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

Historia w mojej rodzinie tak się ułożyła, że moi pradziadkowie jak i dziadkowie zginęli na kresach band UPA .Niestety część mojej rodziny już po wojnie 1 latach 1945-46 zginęła z rąk tym razem oddziału Wolność i Niezawisłość. Moja rodzina bardzo mocno została potraktowana przez historię tych lat. Do czego doszło dzisiaj. Pan Starosta i rodzina posła Samborskiego z PSL wykorzystuje poległych Polaków do podniesienia swojego kapitału politycznego. Panie pośle wstyd mi za Pana i Pana otoczenia Nie pozwalam aby szastać moimi członkami rodziny w niecnych zamiarach. Może zacytuje tylko słowa jednego z nieżyjących już od wielu lat ,spoczywającego na pod legnickim cmentarzu Niezłomnego Bohatera Polskich Kresów kpt. "Maksa" Boże chroń nas przed taka władzą.

Patriota

17:21, 2026-06-23

Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody

Lubię gałki. Szczególnie czerwone.

.....

16:42, 2026-06-23

Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa

Ciekawe czy można tam kupić opony Michelin

do autka

16:17, 2026-06-23

0%