Piłkarze ręczni Siódemki Legnica pokonali 38:22 Victorię Tomaszów Mazowiecki i zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Pięć bramek z rzędu dało naszej drużynie w 15 min. prowadzenie 9:4. A, że seryjnie trafiali Bartłomiej Łyczko i Karol Siwak, to na przerwę legniczanie schodzili z zapasem siedmiu bramek. Warto dodać, że w pierwszej połowie aż trzy karne obronił Mateusz Zembrzycki!
Pierwsze dziesięć minut drugiej części spotkanie to prawdziwa demolka gości. Siódemka zdobyła siedem bramek z rzędu i w 40 min. wygrywała już 25:10. Losy spotkania w tym momencie były już rozstrzygnięte. Tak samo jak kwestia awansu do półfinału mistrzostw kraju z 1. miejsca.

- Cel osiągnęliśmy. Bardzo chcieliśmy awansować z 1. miejsca i grać półfinał we własnej hali. W niedzielnym meczu na pewno nie odpuścimy, bo my zawsze gramy o zwycięstwo. Zdajemy sobie sprawę, że na następnym etapie krajowych mistrzostw, poprzeczka będzie podniesiona znacznie wyżej. Marzymy jednak o finale - mówi trener juniorów młodszych Siódemki Tomasz Majchrzyk.
W drugim niedzielnym meczu (godz. 10) Pałac Młodzieży Tarnów zagra z Victorią Tomaszów Mazowiecki. Zwycięzca zajmie 2. miejsce w turnieju i obok Siódemki awansuje do półfinału krajowego czempionatu.[FOTORELACJA]7970[/FOTORELACJA]
Siódemka Legnica - Victoria Tomaszów Mazowiecki 38:22 (18:10)
Siódemka: Zembrzycki, Szyjka - Łyczko 9, Duda 6, Niewadzi 3, Szaynowski 4, Siwak 8, Stańko 3, Kehle 2, Dobrasiak 3, Holewski, Grzybek.
Pałac Młodzieży Tarnów - Iskra Bydgoszcz 35:22 (17:10)
Tabela po 2. kolejkach:
1. Siódemka Legnica 4 pkt.
2. Pałac Młodzieży Tarnów 2 pkt.
3. Victoria Tomaszów Maz. 2 pkt.
4. Iskra Bydgoszcz 0 pkt.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
OUN -UPA na zlecenie i pod nadzorem Niemców dokonywali morderstw bezbronnych mieszkańców w większości Polaków i głównie na terenach wiejskich. Dlaczego nie przypomina się roli Niemców, z którymi Bandera współpracował, a przed wojną to właśnie Niemcy szkolili ukraińskich terrorystów, którzy właśnie przed II wojną światową mordowali także Ukraińców. Ofiarą ukraińskich terrorystów przed wojną był minister polskiego rządu zamordowany w Warszawie przez ukraińskich terrorystów wyszkolonych przez Niemców do zabijania obywateli państwa polskiego
Maxer
17:24, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Historia w mojej rodzinie tak się ułożyła, że moi pradziadkowie jak i dziadkowie zginęli na kresach band UPA .Niestety część mojej rodziny już po wojnie 1 latach 1945-46 zginęła z rąk tym razem oddziału Wolność i Niezawisłość. Moja rodzina bardzo mocno została potraktowana przez historię tych lat. Do czego doszło dzisiaj. Pan Starosta i rodzina posła Samborskiego z PSL wykorzystuje poległych Polaków do podniesienia swojego kapitału politycznego. Panie pośle wstyd mi za Pana i Pana otoczenia Nie pozwalam aby szastać moimi członkami rodziny w niecnych zamiarach. Może zacytuje tylko słowa jednego z nieżyjących już od wielu lat ,spoczywającego na pod legnickim cmentarzu Niezłomnego Bohatera Polskich Kresów kpt. "Maksa" Boże chroń nas przed taka władzą.
Patriota
17:21, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Lubię gałki. Szczególnie czerwone.
.....
16:42, 2026-06-23
Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa
Ciekawe czy można tam kupić opony Michelin
do autka
16:17, 2026-06-23