Po raz piąty w Legnicy odbył się turniej siatkarski Gruszka Cup, którego pomysłodawcą jest wybitny polski siatkarz Piotr Gruszka. Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane na kąpielisku Kormoran.

Wśród trójek kobiet pierwsze miejsce wywalczyły: Agnieszka Sierdzińska, Dominika Kwakszys i Joanna Bitner. Srebrny medal zdobyły: Dorota Chmielowska, Paulina Browolejt i Malwina Bober, a trzecie miejsce wywalczyły: Gariela Kania, Wiktoria Kania i Anna Adach.
Wśród dwójek rodzinnych triumfowali: Maciej Szaynowski i Kacper Szaynowski, drugie miejsce wywalczyła para Paweł Płaskoń i Mateusz Płaskoń a trzecie Antoni Kuchciak i Leszek Kuchciak.
Z kolei wśród trojek mężczyzn złoty medal zgarnęli: Maciej Szaynowski, Kacper Pańczyk i Kuba Jaworski. Na drugim stopniu podium stanęli: Tomek Romanczyk, Jerzy Tabaka i Krzysztof Zwoliński,a trzecie przypadło dla ekipy: Patryk Luty, Błażej Ciuman i Przemysław Kościelny.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"16831"}
Organizatorami Gruszka CUP 2020 są Jacek Kiełb przy pomocy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Ikara Legnica.
Turniej Gruszka Cup 2019 wspierają: MaWo Group – sponsor strategiczny, od pierwszej edycji wspiera turniej, Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Saller Polska, Jawor Zdrój Sp. z o.o., Biuro Nieruchomości Standard, Domino’s pizza, EDMEL sp. z o.o., Focis kominki, FLOAT Lubin, KOOL Technologie Przemysłowe, Legnickie Centrum Rehabilitacji, LPGK Legnica, LSSE w Legnicy, Qubus Legnica oraz SZAMAn – Catering Dietetyczny.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Największy deficyt naszych czasów
.... przykro , w tym mieście śmierdzi straszną głupotą ! odnosi się wrażenie , że wszystko co robią miejscy urzędnicy , to w ramach kary dla jej mieszkańców !
gupi
07:35, 2026-06-22
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21
Mewa zostaje w Klasie A. Gwardia zagra w okręgówce
wioskowe rozgrywki
lewa ndowski
21:32, 2026-06-21
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Pani Redaktor powołuje się na jakiś tajemniczy dokument, choć sama nie wie na jaki. Jak podeślę papier z informacją o złej reputacji córki Szanownej Pani Redaktor, to też opublikuje? Jeśli reporter kopie w WPEC, to czy nie powinien PRZED PUBLIKACJĄ sprawdzić informacje przynajmniej w kilku źródłach? Gdzie wypowiedź WPEC, WIOŚ, stowarzyszeń ekologicznych, samorządu, etc.? Żenada.
No nie...
21:30, 2026-06-21