Na ćwierćfinale grę w Pucharze Polski zakończyli piłkarze Miedzi II Legnica i Orkana Szczedrzykowice. Zespół Piotra Jacka odpadł z Chrobrym II Głogów, natomiast wicelider 4. ligi uległ KGHM Zanam Polkowice.

Gdy wydawało się, że zespół Piotra Jacka zamelduje się w półfinale, w doliczonym czasie gry rezerwy Chrobrego doprowadziły do remisu. W rzutach karnych górą okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:2 i wyrzucili Miedź II za burtę rozgrywek.p
Niespodziewanie jednostronny przebieg miała konfrontacja Prochowiczanki Prochowice ze Spartą Grębocice. Przedstawiciel Klasy Okręgowej pokonał beniaminka 4. ligi aż 6:0! Po dwie bramki dla zespołu Zbigniewa Antosiewicza strzelili: Tomasz Cichocki i Piotr Szymański. Po golu dołożyli Zenobiusz Pioś i Maciej Małek.
Pechowo z rozgrywkami Pucharu Polski pożegnali się piłkarze Orkana Szczedrzykowice. Wynik spotkania otworzył w 30 minucie Tomasz Kociszewski.
Ekipa Eugeniusza Oleśkiewicza prowadziła z KGHM Zanam Polkowice do 85 minuty. NGoście do remisu doprowadzili za sprawą Macieja Bancewicza, który pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Kornela Koziarza. Pięć minut później zwycięstwo gościom zapewnił po kolejnym fantastycznym strzale z rzutu wolnego Piotr Azikiewicz.
Ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica:
Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica 1:1 (0:1) K.4:2
Bramka dla Miedzi: K. Zieliński 9.
Miedź II: Szpaderski – Cierpka (80 Pojasek), Krawczun (46 Dyrda), Miazga, Woźniczka, Karbowy (60 Chodyga), Wójcik, Stachowski (75 Skotarczak), Kaźmierczak (46 Poręba), K. Zieliński, L. Zieliński (68 Matwiejko).
Prochowiczanka Prochowice – Sparta Grębocice 6:0 (2:0)
Bramki dla Prochowiczanki: Cichocki 2, Szymański 2, Pioś, Małek.
Prochowiczanka: Posadzki - Kula, Z. Antosiewicz, Mastalerz, Pioś - Chmurowski, Szumański, Popowczak, Cichocki - Skotnicki, Szymański. Po przerwie zagrali: Matulak, Małek, Biszczak, W. Kazidróg, P. Kazidróg.
[FOTORELACJA]11888[/FOTORELACJA]Orkan Szczedrzykowice – KGHM Zanam Polkowice 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Kociszewski 30, 1:1 Bancewicz 85, 1:2 Azikiewicz 90.
Zagłębie II Lubin – wolny los
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
Ja rozumiem, że sezon ogórkowy, że gorąco, że klikalność spada - ale litości...
Rozbawiony
10:20, 2026-06-26
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
W Hance też strajkowali i wyrzucali z roboty. Gdyby wiedzieli co ich spotka po 90 roku to by w du piu to wtedy mieli.
Jurek
09:59, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
rozumiem że RATOWNICY Z PLAŻY też dostaną wolne i wcześniej pójdą do domu gdy tylko SŁOŃCE MOCNIEJ ZAGRZEJE
tak tak
09:59, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
Lca powinno zainteresować sie miastem . Jego sukcesami a nie być WYKRYWACZEM BŁĘDÓW W ROZLICZENIACH.
LEGNICA MIASTO
09:55, 2026-06-26