Śląsk Wrocław zwyciężył w 24. Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury. Na podium znalazło się też miejsce dla Junaka Drohobycz i gospodarzy – Konfeksu Legnica.

W finale Śląsk również urządził sobie ostre strzelanie, wygrywając 7:0 z inną drużyną z Ukrainy - Junakiem Drohobycz. Konfeks prowadzony przez trenera Witolda Woźniaka, zajęli trzecie miejsce. W małym finale legniczanie wygrali z Haliczem Lytsar. Na dwóch ostatnich lokatach uplasowały się drużyny z Niemiec.
Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Dymitra Turyka z Junaka Drohobycz, najlepszym bramkarzem Justina Bischoffa z Wuppertalu, a królem strzelców z 7 golami na koncie został Marin Bartoń ze Śląska Wrocław.
Wyróżnienia otrzymali: Karol Strzelczyk (Konfeks), Jakub Zawadzki (Śląsk), Władymir Buczko (Junak), Ostap Mylanicz (Halicz), Niclas Viwek (Meissen), Jan Jessie Schelp (Wuppertal).
Puchary i medale oraz nagrody rzeczowe dla młodych piłkarzy wręczali: prezes OZPN Legnica Maria Kajda, członek zarządu Konfeksu Jerzy Pawliszczy oraz dyrektor klubu z ul. Grabskiego Piotr Potycz. Dodajmy, ze turniej odwiedził prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Na koniec ciekawostka. Młodzi piłkarze Śląska odwiedzili klubowy budynek Konfeksu, w którym nie brakuje koszulek i zdjęć Marcina Robaka – wychowanka Konfeksu, a dziś gwiazdy wrocławskiego zespołu. Byli pod wrażeniem! Tym bardziej, że nie wszyscy wiedzieli, że ich idol karierę rozpoczynał właśnie w tym miejscu.
Sponsorami turnieju byli: Urząd Miasta w Legnicy, Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy, firma Huras oraz piekarnia „Okoń”.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"14484"}
Grupa A
Konfeks Legnica – SV Meissen 2:0
Junak Drohobycz – SV Meissen 4:1
Konfeks Legnica – Junak Drohobycz 1:2
1. Junak 6 pkt
2. Konfeks 3 pkt.
3. Meissen 0 pkt.
Grupa B
SV Wuppertal – FC Halicz Lytsar 0:1
Śląsk Wrocław - FC Halicz Lytsar 14:0
Śląsk Wrocław – SV Wuppertal 1:0
1. Śląsk - 6 pkt.
2. Halicz – 3 pkt.
3. Wuppertal – 0 pkt.
Mecz o 5. miejsce: SV Meissen – SV Wuppertal 3:3, (4:3 karne)
Mecz o 3. miejsce: Konfeks Legnica – FC Halicz Lytsar 5:0
Mecz o 1. miejsce: Śląsk Wrocław – Junak Drohobycz 7:0
Anonimowy Gość10:00, 23.06.2018
Pod wrażeniem czego? Takiej nory jak budynek klubowy i stadion to chłopcy na pewno nigdzie nie widzieli.Zakończenie turnieju to żenada w wykonaniu Potycza i Pawliszczego, dla którego ważniejszy był telefon niż wręczanie nagród o sierotce Marysi nie wspomnę...
Anonimowy Gość07:00, 24.06.2018
Budynek klubowy zaplecze i trybuny to wstyd dla miasta i klubu
Anonimowy Gość05:00, 24.06.2018
Nie chcę nic mówić... ale faktycznie obiekt Konfeksu to dramat w najczystszej postaci...Jak dla mnie Miedź Legnica powinno związać sie współpraca z Konfeksem jaka jednego z klubów satelickich.. Miasto powinno zająć sie w jakimś stopniu obiektem wraz z Miedzią.. Ten obiekt mógłby również służyć jako baza treningowa jest blisko Akademii i bursy. Ma idealne położenie, jak prezydent może patrzeć na tą ruinę? a jednoczesnie wydawać gruby hajs na stadion w parku..nie mówie o inwetowaniu Bóg wie jakich pieniędzy ale systematycznie powoli doprowadzić ten stadion do jakiegoś wyglądu i stanu..Tak jak wspomniałem umowa miedzy Konfeksem i Miedzią o współpracy byłaby idealna..
Anonimowy Gość05:00, 24.06.2018
Przyjechaliśmy z Wrocławia oglądać syna.Jak zobaczyliśmy to coś co legniczanie nazywają stadionem to aż... nie mogliśmy uwierzyć,że takie zniszczone i zaniedbane stadiony jeszcze istnieją. Kto tym zarządza? Przecież tam strach przebywać na trybunach! Brak krzesełek ,brudne odrapane betonowe trybuny, z których odpada tynk i farba albo wapno. Czuliśmy się ją na początku lat 90tych, brakował tylko radzieckich żołnierzy na trybunach. Wstyd dla Waszego miasta i prezydenta Krzakowskiego. A Dyrektor tego klubu wogóle nie walczy o remont tego straszydła. Jest to chyba ostatni taki stadion na Dolnym Śląsku...tak zniszczony.
Anonimowy Gość06:00, 24.06.2018
Proszę mi wytłumaczyć jak to jest, że w klubie który występuje na poziomie 6 ligi jest dyrektor na etacie. Jest to precedens na skalę krajową. Stadion ruina, rodzice wożą dzieci na mecze, bo brak transportu, na boisku imprezy i gierki robi kto chce a trampkarze przy 35 stopniach Celsjusza grają na sztucznej trawie. Panie Prezydencie, może czas przejrzeć na oczy i pieniądze z wynagrodzenia pseudo dyrektora przeznaczyć na inne cele . W innych klubach na tym poziomie ludzie robią to społecznie. Pozdrawiam
Anonimowy Gość07:00, 24.06.2018
[quote="Wrocławianin"]Przyjechaliśmy z Wrocławia oglądać syna.Jak zobaczyliśmy to coś co legniczanie nazywają stadionem to aż... nie mogliśmy uwierzyć,że takie zniszczone i zaniedbane stadiony jeszcze istnieją. Kto tym zarządza? Przecież tam strach przebywać na trybunach! Brak krzesełek ,brudne odrapane betonowe trybuny, z których odpada tynk i farba albo wapno. Czuliśmy się ją na początku lat 90tych, brakował tylko radzieckich żołnierzy na trybunach. Wstyd dla Waszego miasta i prezydenta Krzakowskiego. A Dyrektor tego klubu wogóle nie walczy o remont tego straszydła. Jest to chyba ostatni taki stadion na Dolnym Śląsku...tak zniszczony.[/quote]
To może szanowny i wielki wrocławianinie podasz przykłady waszych, pięknych wrocławskich stadionów?
Anonimowy Gość09:00, 24.06.2018
20lat temu było dziadostwo w Konfeksie i trwa Mać
Anonimowy Gość05:00, 25.06.2018
Tak dlugo ten stadion bedzie tak wygladal jak dlugo bedzie nim zarzadzal ojciec dyrektor ktory niezle przez tyle lat kombinuje.Recepta jest jedna .Przeniesc konfeks z jego szefem sponsorem za pieniadze podatnkkow na zakaczawie a stadion na grabskiego oddac akademi miedzianki i sprawa bedzie zalatwiona .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23
Dlaczego Dzieci potrzebują swobody?
Zabawa żywnością to zły pomysł szczególnie że te zajęcia są płatne a ceny są dość wygórowane.
nie nie
20:19, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Po co wysyłać tyle pism pocztą ? Czy nie można zrobić tego inaczej ??? Maja tam niepotrzebne miliony na taką wysyłkę ? Jakiś czas temu robotnicy ZUS strajkowali... bo maja małe pensje.
dziwne
20:18, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Nie tylko na Młynarskiej odcięli gaz na Jaworzyńskiej również,od 11 czerwca jesteśmy bez ciepłej wody i gotowania, nie uzgodnili ze wspólnotą, swoją część poza budynkiem zrobili ,zakręcili i mają gdzieś, wspólnota w ciągu jednej doby przeprowadziła szczelność, oni myślą że tylko oni pracują. Oczywiście gaz to poważna sprawa ale organizacyjnie można to lepiej ogarnąć. Małe dzieci,ludzie po zabiegach , WSTYD dla gazowni.
Wkurzeni
19:55, 2026-06-23