W ostatniej kolejce Legnickiej Ligi Halowej obyło się bez niespodzianek. Wodociągi pokonały 4:1 Kaczmarskiego i zostały tytuł mistrza Legnicy w sezonie 2008/2009.
Przed ostatnią serią spotkań sytuacja była jasna. Liderujące w tabeli Wodociągi by zostać mistrzem musiały pokonać ostatniego w tabeli Kaczmarskiego. Mający jeszcze szanse na mistrza – Okoń rozgromił osłabionego Autolektryka i czekał na cud, czyli porażkę lub remis Wodociągów z najsłabszym zespołem ligi.[FOTORELACJA]1117[/FOTORELACJA]
I do 36 minuty spotkania Okoń był mistrzem! Wtedy jednak Wodociągi objęły prowadzenie po strzale Marka Serendy. Po chwili Łukasz Henschel podwyższył na 2:0. Ambitnie grający piłkarze Kaczmarskiego na minutę przed końcem meczu strzelili kontaktową bramkę i postanowili wycofać bramkarza. Wodociągi to wykorzystały i dwoma bramkami przypieczętowały swój sukces.
Srebrny medal zdobył Okoń, a brązowy Kaczawa. W następną sobotę (7 lutego) w hali przy ul Lotniczej rozegrany zostanie Puchar Ligi z udziałem ośmiu zespołów (nie zgłosiła się Kaczawa i Primgabex). Na ten dzień zaplanowano też uroczystość zakończenia sezonu futsalowego i wręczenie pucharów i medali za sezon 2008/2009.
Wyniki i strzelcy bramek w 9. kolejce LLH:
Wodociągi – GTM Kaczmarski 4:1 (Serenda, Henschel, Możejko, Ręczkowski – Kazior)
Kaczawa – Tarninów 5:3 (Bogdanowicz-3, Omański, Komaniecki – Czarnota, Noskowski, R.Attinger)
Okoń – Autoelektryk 10:1 (Weremko-4, Tkacz-2, Terpiłowski-2, Antosiewicz, Medyk – S. Kwiatkowski)
Primgabex – Lider 4:3 (Mikołajewski-3, Strugała – Michalski-2, Baliński)
Intech Junior – Energia Pro 7:3 (Kaczmarek-3, Lazarek – 2, Baran, Ziębicki – Andrzejewski-2, Kwaśny)
KOŃCOWA TABELA LLH W SEZONIE 2008/2009:
1. Wodociągi 9 22 47-22
2. Okoń 9 21 49-20
3. Kaczawa 9 19 45-21
4. Intech Junior 9 18 44-33
5. Autoelektryk 9 13 26-45
6. Lider 9 12 38-45
7. Primgabex 9 9 22-35
8. Energia Pro 9 8 30-38
9. Tarninów 9 7 23-38
10. GTM Kaczmarski 9 3 21-50



Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne
asdq
14:35, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm
Gdzie
14:14, 2026-06-26
RCB ostrzega przed upałem!
Pokażcie jak Legniczanie opalają sie nad rzeką . Jeszcze nigdy Kaczawa nie miała tyle letników na kocykach. Brakuje tylko parawanów
szok
14:10, 2026-06-26
RCB ostrzega przed upałem!
Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.
słońce daje prąd
14:07, 2026-06-26