Włoch Davide Rebellin z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał w niedzielę w Złotoryi czwarty, ostatni etap 48. kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, czwartej w tym sezonie imprezy z cyklu BGŻ ProLigi.


Wszystkie akcje zakończyły się niepowodzeniem i na brukowany, prowadzący pod górę finisz wjechał cały peleton. W tych warunkach bezkonkurencyjny był Rebellin, wyprzedzając Czecha Aloisa Kankovsky’ego i Huzarskiego. W czołowej dziesiątce znaleźli się Barta i Rutkiewicz.
Przebieg wyścigu potwierdził, że zagraniczni zawodnicy przyjechali do Polski z zamiarem walki o czołowe pozycje w końcowej klasyfikacji. Na dobrą sprawę jedynie ekipa CCC Polsat Polkowice usiłowała przeciwstawić się gościom i od początku do końca atakowała. Nie udało się im jednak zgubić Jana Barty, mocno wspieranego przez drużynę NetApp z Bartoszem Huzarskim na czele.

Specjalista od klasyków pokazał, że pomimo wieku doskonale czuje się na tego typu pagórkowatych etapach i zakończył wyścig na drugiej pozycji, z dwoma zwycięstwami etapowymi.
Najtrudniejszy okazał się pierwszy etap, z wieloma górskimi premiami i szybkimi zjazdami rozgrywany na dodatek w zimnie i deszczu. Atak sześciu kolarzy na ostatnich kilometrach dał im minutową przewagę i to właśnie oni walczyli na pozostałych odcinkach o końcowe zwycięstwo. Rywalizację w gronie tej szóstki Jan Barta rozstrzygnął znakomitym występem w sobotniej czasówce.
Tegorocznych Grodów do udanych nie zaliczą młodzi kolarze z legnickiej grupy Bolmet – Trek. Wyścig ukończył tylko Tomasz Kudelski, który zajął w generalce 65.miejsce (strata 18.49). Legniczanin Damian Fornalski, który jechał w barwach Chrobrego Lasocki Głogów został sklasyfikowany na 80.miejscu (strata 26.26).[FOTORELACJA]6260[/FOTORELACJA]
Wyniki czwartego etapu:
1. Davide Rebellin (Włochy - CCC Polsat Polkowice) – 4:02.45
2. Alois Kankovsky (Czechy - ASC Dukla Praha)
3. Bartosz Huzarski (NetApp Endura)
4. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)
5. Rene Hooghiemster (Holandia - NSP Ghost)
6. Jan Barta (Czechy -NetApp Endura) - wszyscy ten sam czas
Końcowa klasyfikacja 48. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich:
1. Jan Barta (Czechy – NetApp Endura) 11:53.47
2. Davide Rebellin (Włochy – CCC Polsat Polkowice) - strata 12 sekund
3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) 18
4. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 33
5. Bartosz Huzarski (NetApp Endura) 51
6. Stefan Schumacher (Niemcy – Christina Watches) 1.31
7. Kamil Gradek (BDC MarcPol) 1.44
8. Jiri Hudecek (Czechy - Bauknecht Author) 1.47
9. Adam Stachowiak (Bank BGŻ) 1.51
10. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) 2.16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Czy nie można wygasić urzędu jak MCK na Rataja i schroniska młodzieżowego? Byłyby wielomilionowe oszczędności.
TnN
12:42, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
Tradycyjnie na lca.pl - nie ma o czym pisać, to ultra-pisowscy "redaktorzy" rozpętują 💩-burzę. Ziieeew....
Reader's Di
11:51, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosowań itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:41, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosować itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:39, 2026-06-26