Do niecodziennego meczu piłkarskiego doszło na boisku w Parku Miejskim. Szachowa reprezentacja Polski zmierzyła się z Resztą Świata. Górą była „Legia Cudzoziemska”, która wygrała 4:3.

- Szkoda, że meczu nie ogląda trener Bogusław Baniak – wzdychał obserwujący mecz Tomasz Brusiło, rzecznik prasowy Miedzi Legnica oglądając dwa piękne trafienia Hiszpana Ivana Salgado Lopeza.
Kolejne dwie bramki dla Reszty Świata dorzucili Turcy Emre Can i Alexander Ipatov. Dla polskiej drużyny strzelali wyłącznie legniczanie! Dwa gole zdobył Mateusz Dubiński a jedną były szachista Miedzi Piotr Goluch. [FOTORELACJA]6287[/FOTORELACJA]
Polskich barw bronili również Piotr Sabuk i Piotr Szumilas, którzy podobnie jak Dubiński biorą udział w IME. Stanowili parę stoperów. – To dobra forma relaksu przed kolejnymi partiami w europejskim czempionacie. Na razie jestem zadowolony ze swojego występu. W czterech rundach zdobyłem 2 punkty – powiedział nam Sabuk.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
A ja mieszkam przy wrocławskiej i ruch mam jeszcze większy. Dlaczego nikt o mnie nie mówi??!!
asdf
18:27, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Morda mi tam, zawistne przegrywy z kurników suporexowych na kredyt, betonowych familioków i poniemieckich kamienic z 1899 roku. Gul skacze, biedaki? Rażą w oczy nasze Tesle i Harleye przed chatami? I dobrze! Toczyć pianę i pluć jadem, przegrywy! A wszystko za gotówkę mamy!
Karrington
17:47, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Radni Koalicji Obywatelskiej boksują się o przekroczone normy hałasu z Prezydentem Legnicy, który też nomen omen jest z Koalicji Obywatelskiej. Boksują się za pieniądze legnickich podatników, chociaż w minionej kadencji zaakceptowali Plan Zagospodarowania tego terenu. Zakupili okazyjnie domy w rejonie ul. Karlińskiego. Dzięki swojej decyzji doprowadzili do zlokalizowania pomiędzy zabudową ruchu o parametrach drogi szybkiego ruchu. Nie widzieli i nadal nie widzą związku pomiędzy obecną sytuacją na ul. Karlińskiego a swoimi głosowaniami w przeszłości. Teraz domagają się aby za pieniądze legnickich podatników usuwać skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Mało tego. Obecnie planują przenieść DK-94 z północnych ulic Legnicy na ulice południowe wprowadzając DK-94 w centrum Piekar i ruch o parametrach autostrady. Za tą przyjemność dla piekarników chcą zapłacić GDDKiA ok. 100 mln zł z zatopionego w długach budżetu Legnicy. Traktowanie władzy jak zabawki dla własnej przyjemności źle się skończy dla Legnicy. A powinno źle skończyć się dla tej władzy. Czas przyznać się do wyborczego błędu i posprzątać ratusz. Legnica potrzebuje normalności a mieszkańcy władzy, która służy tylko mieszkańcom.
SET
17:46, 2026-06-25
Legnicki Ekonom świętuje osiem dekad historii
Skandaliczna historia. Nadmuchany balon jubileuszu, pewnie prezydent zabłyśnie swoją erudycją, a Ekonom jest na wygnaniu bez perspektywy powrotu w mury swojej szkoły. Ekonom jest wystawiony do sprzedaży. Jakie więc będą wspomnienia abiturientów i murach jakiej szkoły. Czy tej w której wygnany Ekonom dusi się, czy w wynajętej sali. Prawie wszystkie agendy podległe Aleksandrze Krzeszewskiej Zastępczyni Prezydenta albo w ruinie albo do likwidacji albo w stagnacji. W Legnicy szkoły są ciężarem nie do udźwignięcia przez obecną władzę. nie potrafią kompletnie znaleźć pieniędzy aby legnicką oświatę postawić na nogi. Świętowanie jednak uwielbiają. Czysta schizofrenia.
TED
17:28, 2026-06-25