Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Szachiści grali w piłkę. Trzy gole legniczan!

J(lca.pl) 20:31, 09.05.2013 Aktualizacja: 20:22, 25.10.2025
Skomentuj Szachiści grali w piłkę. Trzy gole legniczan!

Do niecodziennego meczu piłkarskiego doszło na boisku w Parku Miejskim. Szachowa reprezentacja Polski zmierzyła się z Resztą Świata. Górą była „Legia Cudzoziemska”, która wygrała 4:3.

Uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach, które rozgrywane są w Legnicy udowodnili, że równie dobrze jak przy szachownicy radzą sobie na piłkarskim boisku. Mecz obfitował w ładne akcje i efektowne gole.

- Szkoda, że meczu nie ogląda trener Bogusław Baniak – wzdychał obserwujący mecz Tomasz Brusiło, rzecznik prasowy Miedzi Legnica oglądając dwa piękne trafienia Hiszpana Ivana Salgado Lopeza.

Kolejne dwie bramki dla Reszty Świata dorzucili Turcy Emre Can i Alexander Ipatov. Dla polskiej drużyny strzelali wyłącznie legniczanie! Dwa gole zdobył Mateusz Dubiński a jedną były szachista Miedzi Piotr Goluch. [FOTORELACJA]6287[/FOTORELACJA]

Polskich barw bronili również Piotr Sabuk i Piotr Szumilas, którzy podobnie jak Dubiński biorą udział w IME. Stanowili parę stoperów. – To dobra forma relaksu przed kolejnymi partiami w europejskim czempionacie. Na razie jestem zadowolony ze swojego występu. W czterech rundach zdobyłem 2 punkty – powiedział nam Sabuk.

(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

A ja mieszkam przy wrocławskiej i ruch mam jeszcze większy. Dlaczego nikt o mnie nie mówi??!!

asdf

18:27, 2026-06-25

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Morda mi tam, zawistne przegrywy z kurników suporexowych na kredyt, betonowych familioków i poniemieckich kamienic z 1899 roku. Gul skacze, biedaki? Rażą w oczy nasze Tesle i Harleye przed chatami? I dobrze! Toczyć pianę i pluć jadem, przegrywy! A wszystko za gotówkę mamy!

Karrington

17:47, 2026-06-25

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Radni Koalicji Obywatelskiej boksują się o przekroczone normy hałasu z Prezydentem Legnicy, który też nomen omen jest z Koalicji Obywatelskiej. Boksują się za pieniądze legnickich podatników, chociaż w minionej kadencji zaakceptowali Plan Zagospodarowania tego terenu. Zakupili okazyjnie domy w rejonie ul. Karlińskiego. Dzięki swojej decyzji doprowadzili do zlokalizowania pomiędzy zabudową ruchu o parametrach drogi szybkiego ruchu. Nie widzieli i nadal nie widzą związku pomiędzy obecną sytuacją na ul. Karlińskiego a swoimi głosowaniami w przeszłości. Teraz domagają się aby za pieniądze legnickich podatników usuwać skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Mało tego. Obecnie planują przenieść DK-94 z północnych ulic Legnicy na ulice południowe wprowadzając DK-94 w centrum Piekar i ruch o parametrach autostrady. Za tą przyjemność dla piekarników chcą zapłacić GDDKiA ok. 100 mln zł z zatopionego w długach budżetu Legnicy. Traktowanie władzy jak zabawki dla własnej przyjemności źle się skończy dla Legnicy. A powinno źle skończyć się dla tej władzy. Czas przyznać się do wyborczego błędu i posprzątać ratusz. Legnica potrzebuje normalności a mieszkańcy władzy, która służy tylko mieszkańcom.

SET

17:46, 2026-06-25

Legnicki Ekonom świętuje osiem dekad historii

Skandaliczna historia. Nadmuchany balon jubileuszu, pewnie prezydent zabłyśnie swoją erudycją, a Ekonom jest na wygnaniu bez perspektywy powrotu w mury swojej szkoły. Ekonom jest wystawiony do sprzedaży. Jakie więc będą wspomnienia abiturientów i murach jakiej szkoły. Czy tej w której wygnany Ekonom dusi się, czy w wynajętej sali. Prawie wszystkie agendy podległe Aleksandrze Krzeszewskiej Zastępczyni Prezydenta albo w ruinie albo do likwidacji albo w stagnacji. W Legnicy szkoły są ciężarem nie do udźwignięcia przez obecną władzę. nie potrafią kompletnie znaleźć pieniędzy aby legnicką oświatę postawić na nogi. Świętowanie jednak uwielbiają. Czysta schizofrenia.

TED

17:28, 2026-06-25

0%