Szczypiorniści Miedzi Legnica ulegli we własnej hali Zagłębiu Lubin 22:29. Młody zespół Marka Motyczyńskiego zagrał bardzo ambitnie, niestety w końcówce zabrakło sił, co przesądziło o zwycięstwie gości.
Dzisiejsze spotkanie tchnęło w serca kibiców Miedzi wiele wiary i nadziei w to, że da się utrzymać w Legnicy Superligę. Drużyna Miedzi wyglądała o wiele lepiej niż przed odejściem podstawowych zawodników. Zespół składający się głównie z młodych zawodników pokazał charakter, ambicję i wolę walki. W pierwszej połowie gdy podopieczni Motyczyńskiego nie czuli jeszcze zmęczenia, gra wyglądała bardzo dobrze. Miedzianka świetnie radziła sobie z przeciwnikiem, prowadząc już nawet pięcioma bramkami. Duża w tym zasługa Lecha Kryńskiego, który w całym meczu obronił, aż 14 rzutów. Z każdą minutą legniczanie opadali z sił i popełniali błędy, co skończyło się tym, że jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu i mecz zaczął się od nowa.
Po przerwie to Zagłębie było na prowadzeniu, a gospodarze musieli gonić wynik. Najbliżej doprowadzenie remisu był w 45 minucie Wojciech Czuwara, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Był to kluczowy moment spotkania .Od tego momentu przez kolejne 12 minut legniczanie nie mogli trafić do siatki, gdy goście uczynili to sześciokrotnie, co rozstrzygnęło losy spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22:29.[FOTORELACJA]4074[/FOTORELACJA]
Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 22:29 (13:13)
Miedź: Kryński – Gregor 6, Koprowski 6, Skrabania 2, Czuwara 1, Jarowicz 2, Piwko 3, Brygier 1, Wita 1, Szuszkiewicz
Kary 4 min.
Zagłębie: Świrkula, Malcher – Stankiewicz 2, Gumiński 5, Rosiek 2, Kuźdeba 4, Szymyślik 2, Adamczak 5, Obrusiewicz 7, Migała 2
Kary 2 min.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
OUN -UPA na zlecenie i pod nadzorem Niemców dokonywali morderstw bezbronnych mieszkańców w większości Polaków i głównie na terenach wiejskich. Dlaczego nie przypomina się roli Niemców, z którymi Bandera współpracował, a przed wojną to właśnie Niemcy szkolili ukraińskich terrorystów, którzy właśnie przed II wojną światową mordowali także Ukraińców. Ofiarą ukraińskich terrorystów przed wojną był minister polskiego rządu zamordowany w Warszawie przez ukraińskich terrorystów wyszkolonych przez Niemców do zabijania obywateli państwa polskiego
Maxer
17:24, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Historia w mojej rodzinie tak się ułożyła, że moi pradziadkowie jak i dziadkowie zginęli na kresach band UPA .Niestety część mojej rodziny już po wojnie 1 latach 1945-46 zginęła z rąk tym razem oddziału Wolność i Niezawisłość. Moja rodzina bardzo mocno została potraktowana przez historię tych lat. Do czego doszło dzisiaj. Pan Starosta i rodzina posła Samborskiego z PSL wykorzystuje poległych Polaków do podniesienia swojego kapitału politycznego. Panie pośle wstyd mi za Pana i Pana otoczenia Nie pozwalam aby szastać moimi członkami rodziny w niecnych zamiarach. Może zacytuje tylko słowa jednego z nieżyjących już od wielu lat ,spoczywającego na pod legnickim cmentarzu Niezłomnego Bohatera Polskich Kresów kpt. "Maksa" Boże chroń nas przed taka władzą.
Patriota
17:21, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Lubię gałki. Szczególnie czerwone.
.....
16:42, 2026-06-23
Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa
Ciekawe czy można tam kupić opony Michelin
do autka
16:17, 2026-06-23