Piłkarze ręczni Siódemki Legnica pokonali 38:22 Victorię Tomaszów Mazowiecki i zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Pięć bramek z rzędu dało naszej drużynie w 15 min. prowadzenie 9:4. A, że seryjnie trafiali Bartłomiej Łyczko i Karol Siwak, to na przerwę legniczanie schodzili z zapasem siedmiu bramek. Warto dodać, że w pierwszej połowie aż trzy karne obronił Mateusz Zembrzycki!
Pierwsze dziesięć minut drugiej części spotkanie to prawdziwa demolka gości. Siódemka zdobyła siedem bramek z rzędu i w 40 min. wygrywała już 25:10. Losy spotkania w tym momencie były już rozstrzygnięte. Tak samo jak kwestia awansu do półfinału mistrzostw kraju z 1. miejsca.

- Cel osiągnęliśmy. Bardzo chcieliśmy awansować z 1. miejsca i grać półfinał we własnej hali. W niedzielnym meczu na pewno nie odpuścimy, bo my zawsze gramy o zwycięstwo. Zdajemy sobie sprawę, że na następnym etapie krajowych mistrzostw, poprzeczka będzie podniesiona znacznie wyżej. Marzymy jednak o finale - mówi trener juniorów młodszych Siódemki Tomasz Majchrzyk.
W drugim niedzielnym meczu (godz. 10) Pałac Młodzieży Tarnów zagra z Victorią Tomaszów Mazowiecki. Zwycięzca zajmie 2. miejsce w turnieju i obok Siódemki awansuje do półfinału krajowego czempionatu.[FOTORELACJA]7970[/FOTORELACJA]
Siódemka Legnica - Victoria Tomaszów Mazowiecki 38:22 (18:10)
Siódemka: Zembrzycki, Szyjka - Łyczko 9, Duda 6, Niewadzi 3, Szaynowski 4, Siwak 8, Stańko 3, Kehle 2, Dobrasiak 3, Holewski, Grzybek.
Pałac Młodzieży Tarnów - Iskra Bydgoszcz 35:22 (17:10)
Tabela po 2. kolejkach:
1. Siódemka Legnica 4 pkt.
2. Pałac Młodzieży Tarnów 2 pkt.
3. Victoria Tomaszów Maz. 2 pkt.
4. Iskra Bydgoszcz 0 pkt.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
W PRL ponad 3 tyś księży współpracowało z SB.
Xsionc
18:26, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Lubiem brać w kakao. Zwłaszcza od księdza proboszcza.
Hejter z kupą zamias
18:24, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Donosiłem na kolegów i pis dał mi wysoką emeryturę a teraz koalicja demokratyczna i Tusk chcą mi ją zabrać. Dranstwo.
Pisior
18:22, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Mam 5 cm prącie i dlatego lubiem z psami. Tylko psy i Kłocko. Jerzdzem tam iter Siti. Hwała kamili l!
.....
18:14, 2026-06-23