Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

I liga: Olimpia Medex postawiła się, ale trzy punkty zostały w Legnicy

siodemka.legnica.pl 22:07, 15.02.2020 Aktualizacja: 15:46, 18.10.2025
Skomentuj I liga: Olimpia Medex postawiła się, ale trzy punkty zostały w Legnicy

Siódemka Miedź Legnica wygrała 36:28 z Olimpią Medex Piekary Śląskie w meczu 13. kolejki grupy B I ligi. Wbrew temu co sugeruje wynik, trzy punkty zespołowi trenera Pawła Wity nie przyszły łatwo.

 

Siódemka była zdecydowanym faworytem starcia z Olimpią i z tej roli wywiązała się należycie. Wygrała wysoko – 36:28 i umocniła swoją pozycję w ścisłej ligowej czołówce. Trzeba jednak przyznać, że końcowy rezultat zwycięstwo z niżej notowanym rywalem nie przyszło łatwo. Siódemka męczyła się z Olimpią dobre 40 minut!

Mecz rozpoczął się planowo – gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a pierwszą bramkę w swoim debiucie w legnickim zespole zdobył Marcin Jaśkowski. Siódemka wygrywała 3:1 i 6:4, ale im dalej w las, tym grała bardziej nerwowo, przytrafiały się jej proste błędy. Goście może nie grali wybitnie, ale za to bardzo ambitni. I po kwadransie prowadzili przy Lotniczej 6:7. Siódemka ma prowadzenie wróciła w 26 min. – 11:10 po trafieniu Mateusza Drozdalskiego, który w pierwszej połowie ciągnął grę swojej drużyny do spółki z Wojciechem Styrczem i Kamilem Mosiołkiem.

Męczarnie podopiecznych trenera Pawła Wity trwały do 40 min. spotkania, kiedy to był jeszcze remis 18:18. No i wtedy Siódemka nareszcie wrzuciła wyższy bieg. Sześć minut później wygrywała już 26:20 i gościom zwyczajnie odcięło prąd i wiarę w wywiezienie z Legnicy korzystnego rezultatu. Końcówka spotkania była już popisem legniczan. Efektownych akcji nie brakowało, a w rolach głównych najczęściej występowali Adam Skrabania, Paweł Paterek i Kacper Majewski.

Warto też zwrócić uwagę na dobrą postawę w bramce Łukasza Mazura, który wszedł do niej w drugiej połowie. W pierwszej połowie trener Wita oszczędzał też Adama Skrabanię, Pawła Piwkę, Kacpra Majewskiego i Mateusza Płaczka, którzy na parkiecie pojawili się dopiero po przerwie. Siódemka nie bez problemów, ale wygrała dziesiąty mecz w ligowym sezonie i może już szykować się do środowego starcia z superligą Grupą Azoty Tarnów w PGNiG Pucharze Polski (hala przy ul. Lotniczej, godz. 19.00).

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Medex Piekary Śląskie 36:28 (15:13)

Siódemka: Stachurski, Dekarz, Mazur – Majewski 6, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 2, Jaśkowski 1, Skrabania 7, Piwko 4, Drozdalski 4, Wychowaniec, Styrcz 4, Mosiołek 3, Paterek 3, Nowosielski. Kary: 10 min.

Olimpia: Zemelka, Pietruszka – Frycz 1, Pluczyk 1, Jaksik 1, Cieślik 2, Parzonka 2, Kotalczyk 4, Wawrzyniak 1, Więckiewicz, Miłek 7, Beczek 8. Kary: 4 min.

Przebieg meczu: 3:1 (5), 5:4 (10), 6:7 (15), 8:8 (20), 10:10 (25), 15:13 (30), 16:16 (35), 19:18 (40), 24:20 (45), 28:23 (50), 33:27 (55), 36:28 (60).[FOTORELACJA]16499[/FOTORELACJA]

 

(siodemka.legnica.pl)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład

Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!

Do ......

15:14, 2026-06-26

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?

Karol

15:03, 2026-06-26

XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę

cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne

asdq

14:35, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm

Gdzie

14:14, 2026-06-26

0%