W ostatniej 34. kolejce Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica zremisowała z GKS-em Jastrzębie 1:1, który uniknął degradacji.

Początek spotkania to walka w środkowej części boiska o to, która z drużyn przyjmie kontrolę i zacznie nadawać swój rytm grania. Ostatecznie to Miedź zadała pierwszy cios. W 27. minucie Maciej Śliwa pokonał Mariusza Pawełka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
Po zdobytym golu żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownej sytuacji bramkowej i na przerwę to zielono-niebiesko-czerwoni schodzili w lepszy nastrojach. Sędzia Paweł Pskit w pierwszej części gry pokazał aż pięć żółtych kartek zawodnikom obu drużyn, trzykrotnie napomniani zostali legniczanie a dwukrotnie zawodnicy z Jastrzębia.
Druga połowa zaczęła się idealnie dla gości, już w 50. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamieniał Kamil Szymura i doprowadził do wyrównania.
Zdobyty gol dodała animuszu drużynie GKS-u i już pięć minut później znowu zagrozili bramce Hewelta, który tym razem nie dał się pokonać. W 64. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Szymura, ale bramkarz Miedzi wypiąstkował lecącą piłkę.
W 80. minucie znów aktywny był strzelec bramki dla gości, który ponownie huknął z rzutu wolnego tuż obok słupka. W ostatnich minutach spotkania Patryk Makuch uderzył zza pola karnego, ale Mariusz Pawełek stanął na wysokości zadania i wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który uchronił GKS Jastrzębie przed degradacją. Ostatni mecz sezonu zasadniczego obejrzało 761 kibiców.
Zawodników Miedzi czeka najważniejsza część sezonu 28.07 zmierzą się w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem w półfinale barażów o PKO Ekstraklasę.[FOTORELACJA]16743[/FOTORELACJA]
Miedź Legnica – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)
Bramki: Maciej Śliwa (27’) – Kamil Szymura (50’ - k.)
Żółte kartki: Carlos Heredia Fontana (3’), Grzegorz Bartczak (30’), Josip Soljić (37’) – Patryk Skórecki (9’), Bartosz Jaroszek (35’), Farid Ali (52’)
Sędziował: Paweł Pskit (Zgierz)
Asystenci: Piotr Szubielski, Adam Karasewicz
Widzów: 761
Miedź: 32. Mateusz Hewelt - 2. Marcin Pietrowski, 5. Damian Byrtek, 7. Marcin Garuch, 10. Jakub Łukowski (46’ 77. Mateusz Zatwarnicki), 11. Carlos Heredia Fontana (67’ 21. Kacper Kostorz), 17. Marcin Warcholak, 19. Grzegorz Bartczak, 27. Patryk Makuch, 70. Maciej Śliwa (79’ 22. Joan Roman), 87. Josip Soljić
Rezerwowi: 1. Łukasz Załuska, 95. Jan Szpaderski, 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 33. Artur Pikk
GKS: 81. Mariusz Pawełek - 7. Patryk Skórecki, 8. Kamil Jadach, 10. Farid Ali, 11. Dominik Szczęch (75’ 9. Petr Galuska), 16. Dominik Kulawiak, 17. Kamil Szymura, 21. Marek Mróz, 28. Kamil Adamek, 32. Bartosz Jaroszek, 94. Dawid Gojny
Rezerwowi: 1. Grzegorz Drazik, 3. Mateusz Słodowy, 11. Dominik Szczęch, 15. Daniel Szczepan, 20. Damian Tront, 22. Filip Karmański, 23. Daniel Liszka, 24. Michał Mydlarz, 93. Adam Wolniewicz
Anonimowy Gość08:00, 25.07.2020
Niech hewelt broni do końca,Załuska to dno!
Anonimowy Gość11:00, 25.07.2020
Cyganka Legnica oreoreoreore siabadaamore buhahaha
Anonimowy Gość11:00, 25.07.2020
[quote="Andyk477"]Niech hewelt broni do końca,Załuska to dno![/quote]
Po tym meczu na kogo postawilibście w barażu? Na młodego Hewelta czy doświadczonego Załuskę. Ja osobiście zaryzykowałbym Heweltem. Chociaż nie uważam, żeby to była prosta decyzja. Załuska robi babole, ale też ratował nas w niektórych meczach. A wy jak myślicie?
Anonimowy Gość08:00, 26.07.2020
[quote="Obama"]Cyganka Legnica oreoreoreore siabadaamore buhahaha[/quote]
Ty mendo lubińska 2 pozycje wyżej od spadku za ile musieliście się wykupić żeby zostać w ex
Anonimowy Gość10:00, 26.07.2020
[quote="drek"][quote="Obama"]Cyganka Legnica oreoreoreore siabadaamore buhahaha[/quote]
Ty mendo lubińska 2 pozycje wyżej od spadku za ile musieliście się wykupić żeby zostać w ex[/quote]
Załuska bo jednak doświadczenie i dobrze broni karne. Od nowego sezonu dałbym szansę Heweltowi.
Anonimowy Gość10:00, 26.07.2020
Załuska bo jednak doświadczenie i dobrze broni karne. Od nowego sezonu dałbym szansę Heweltowi.[/quote]
Kto by nie bronił, oby nie wpuścił gola!!!
Anonimowy Gość10:00, 26.07.2020
[quote="Obama"]Cyganka Legnica oreoreoreore siabadaamore buhahaha[/quote]
I z czego ty się cieszysz lubiński kretynie jaki klub tacy kibice . Do zobaczenia w EX siwaku
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak oszukują na truskawkach. Uważaj przy zakupie
Największym oszustem w sprzedaży truskawek na Dolnym Śląsku jest pewien ukra. A sprzedawcy to druga swołocz. Oszukują na wagach.
Stravberry24h
23:43, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
kiedyś były popularne takie z ruchomym waflem śnieżka czy coś
Żanetta
23:12, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Nie płaciłem składek ZUS ale biorę wysoką emeryturę. Doimy durne polskie owieczki i barany. Amen.
Xsionc
21:29, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23