Rozpoczęły się XXXI Mistrzostwa Polski strażaków w piłce siatkowej, których gospodarzem jest Legnica. Jednym z kandydatów do podium jest reprezentacja Dolnego Śląska.


- Trudno wskazać faworyta mistrzostw, bo poziom jest szalenie wyrównany. Przed rokiem wszyscy typowali do złota Śląsk, tymczasem zakończył turniej na 6. miejscu. Teraz tytułu broni Łódź, ale wcale nie jest powiedziane, że wejdzie nawet do strefy medalowej - dodaje Stadnik.
Opiekun kadry dolnośląskich strażaków nie ukrywa, że liczy na trzech siatkarzy Ikara: Filipa Michalewskiego, Mateusza Strzelczyka i Tomasza Kupińskiego. - Szczególnie dobre wrażenie robi Michalewski, który zrobił ostatnio duże postępy - chwali środkowego Ikara trener Stadnik.
Mistrzostwa strażaków zapowiadają się bardzo ciekawie. Większość ekip biorących w nich udział naszpikowana jest bowiem siatkarzami na co dzień występującymi w rozgrywkach pierwszej i drugiej ligi.
- Tu nie ma przypadkowych drużyn. Poziom mistrzostw "zawieszony" jest zwykle w rejonach czołówki 2. ligi - zapewnia Stadnik.
Jego drużyna trafiła do grupy B, w której o awans do strefy medalowej powalczy z lubelskim, łódzkim i lubuskim. W grupie A znalazły się reprezentacje opolskiego, podlaskiego, śląskiego i CS PSP Częstochowa.
Dolny Śląsk rozpocznie mistrzostwa od potyczki ze strażakami z lubelskiego (środa, godz. 13, hala przy Wierzyńskiego). O godz. 17 przy Lotniczej nasza kadra zmierzy się z reprezentacją łódzkiego. Eliminacyjne zmagania zakończy czwartkowym spotkaniem z lubuskim (godz. 12, hala przy Lotniczej).
Mecze półfinałowe w hali przy Lotniczej rozpoczną się w czwartek po godz. 16.[FOTORELACJA]7944[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rynek zamieni się w parkiet pod gołym niebem
Legnicki RYNEK został UWOLNIONY dla TYSIĘCY LUDZI którzy chcą TAŃCZYĆ, POZNAWAĆ LUDZI, UMAWIAĆ SIĘ NA RANDKI To wakacyjna przygoda co WEEKEND !!!!! _________________________________ BRAWO
Karington
10:14, 2026-06-25
Legnicki Ekonom świętuje osiem dekad historii
"...w eleganckich wnętrzach Sali Balowej Kryształowej"
kryształowa
10:10, 2026-06-25
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Mam nieruchomość zaśmieconej Legnicy a i tak wolę mieszkać na wiosce obok. A legnicka karta miejska nie robi na mnie żadnego wrażenia. Komunistyczna dyskryminacja ludzi którzy pracują dlatego miasta i je tworzą mieszkając w jego okolicy.
Precz z komuną
09:44, 2026-06-25
Intrygujące SREBRO w Galerii Piastów
A biżuteria z odchodów też można zrobić?
Merde
09:40, 2026-06-25