Młoda legniczanka Kamila Ilnicka zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie pod tytułem „Pamiętajmy o obozach”, zorganizowanym przez Towarzystwo opieki nad Oświęcimiem.
Kamila jest uczennicą drugiej klasy V Liceum Ogólnokształcącego. Sztuką interesuje się od dzieciństwa, od najmłodszych lat lubiła malować i śpiewać, od niedawna jej pasją jest fotografia. W wolnych chwilach spotyka się ze znajomymi, ogląda filmy. Jak mówi, wszystko sprowadza się do fotografii.
*Czym jest dla ciebie fotografia?
-Fotografia to dla mnie sposób widzenia świata, pozwala nabrać dystans do wielu spraw, a także zobaczyć rzeczy niewidzialne bez obiektywu. Patrzę głównie na ludzi, zwłaszcza na kobiety, co po części wiąże się z tym, że interesuje mnie fotografia mody, a po części dlatego że to chyba najprostsza droga do znalezieniu piękna.
*Więc nie jest to bezmyślne fotografowanie?
- Ostatnio odkryłam o co w całej tej fotografii chodzi- aby osiągnąć to co kryje się pod tym jakże patetycznym słowem "piękno" w jak najmniejszych ruchach, chodzi mi o jak najmniejszą ingerencje w człowieka. Potrafić go sfotografować tak, aby było widać jego wewnętrzne piękno- bez żadnej kreacji, czy "fotoszopa" , czysty naturalizm.

*Jakie marzenia ma wschodząca gwiazda fotografiki?
-Okładka włoskiego Vogue plus swój edytorial w tym piśmie. Chce robić zdjęcia dla pism o modzie, kampanii reklamowych, a gdzieś obok tego realizować swoje artystyczne projekty.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
Warto zobaczyć oświadczenia majątkowe radnych z poprzedniej kadencji. Szczególną uwagę zwracają oświadczenia radnej Krzeszewskiej. Też idzie o ukryte przychody.
Orest
01:02, 2026-06-28
Tyle pokaże termometr i praca stanie. Będą limity
Skoro skorumpowana swołocz w urzędach ma skrócone godziny pracy to czemu inni nie mają?
Korupcja
23:57, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Dobrze że mam pełny przelot, do zobaczenia w nocy szmaciarze z Karlińskiego
cwele z Karlińskiego
23:55, 2026-06-27
Nie żyje Jerzy „Bambo” Furtak
Zwykły obrzydliwy czarny *%#)!& i gwałciciel, ja byłam jedną z jego ofiar, dobrze że zdechło truchło, mam nadzieję że smaży się w piekle 👿👿👿
Kicia Lola
22:36, 2026-06-27