100 kilogramów mąki, 180 kilogramów ziemniaków, 20 kilogramów sera i tyle samo cebuli, około 120 jajek, do tego sól, pieprz i woda – to przepis na VI Mistrzostwa Legnicy w lepieniu pierogów.

Andrzej Gąska, dyrektor legnickiego OSiR-u, równo o 17 dał znak do rozpoczęcia zmagań. Co jakiś czas relacjonował on widzom aktualne wyniki. I tak co chwilę słyszeliśmy – 30 sztuk, 60 sztuk, 120 sztuk. Kibice coraz głośniej i odważniej wspierali swoich faworytów. Po około 30 minutach na czele zmagań były - Dominika Klementowicz oraz Joanna Terwińska. Dwie panie do ostatnich sekund szły „pieróg w pieróg” walcząc o tytuł mistrzyni.
Gdy Andrzej Gąska dał znak kończący zawody, wszystkie panie odetchnęły z ulgą, publiczność natomiast niecierpliwie czekała na wyniki. I tak z głośników rozlegały się kolejne liczby. Jako ostatnia liczona była pani Dominika, gdy usłyszeliśmy – 456 sztuk – wszystko było jasne. W VI Mistrzostwach Legnicy w lepieniu pierogów najlepsza okazała Dominika Klementowicz. Zwycięstwo tym ważniejsze, że zdobyte „na wyjeździe”, bowiem pani Dominika przyjechała do nas z Bolesławca.[FOTORELACJA]2526[/FOTORELACJA]
- Nie spodziewałam się zwycięstwa, tym bardziej jestem szczęśliwa z tego sukcesu. Po raz pierwszy wzięłam udział w podobnych zawodach i tu od razu taki wynik. Pierogi od zawsze należały do moich ulubionych dań, pewnie dlatego tak łatwo szło mi ich lepienie – powiedziała po zawodach uśmiechnięta zwyciężczyni.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
Warto zobaczyć oświadczenia majątkowe radnych z poprzedniej kadencji. Szczególną uwagę zwracają oświadczenia radnej Krzeszewskiej. Też idzie o ukryte przychody.
Orest
01:02, 2026-06-28
Tyle pokaże termometr i praca stanie. Będą limity
Skoro skorumpowana swołocz w urzędach ma skrócone godziny pracy to czemu inni nie mają?
Korupcja
23:57, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Dobrze że mam pełny przelot, do zobaczenia w nocy szmaciarze z Karlińskiego
cwele z Karlińskiego
23:55, 2026-06-27
Nie żyje Jerzy „Bambo” Furtak
Zwykły obrzydliwy czarny *%#)!& i gwałciciel, ja byłam jedną z jego ofiar, dobrze że zdechło truchło, mam nadzieję że smaży się w piekle 👿👿👿
Kicia Lola
22:36, 2026-06-27