Dziesiąte, jubileuszowe Święto Ogórka już przeszło do historii. Pozostało pytanie, czy w przyszłym roku tradycji stanie się zadość i jej miłośnicy znów spotkają się na legnickim rynku?
Warzywa, owoce, kwiaty, sery, miody i wiele innych wyrobów regionalnych, od których uginały się kramy na legnickim rynku to już normalny widok w pierwszą wrześniową sobotę. Wśród tych wszystkich darów natury królowały oczywiście ogórki, bo przecież dzisiaj było „ogórkowe święto”. Ogórkowe sałatki i inne przetwory oraz kocioł zupy ogórkowej cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród licznie zebranych na rynku legniczan.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2535"}
Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci, cieszyły się liczne konkursy z nagrodami. Dzieci malowały obrazy i tworzyły rzeźby warzywne, oczywiście z ogórkiem w roli głównej. Wybrano też najsmaczniejszy produkt lokalny w kategorii przetworów warzywnych i najsmaczniejszego ogórka.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Gdzie ta kurtyna na Pomorskiej? Mało tego że nie działa to całkiem została zdemontowana i przeniesiona do parku, brawo Panie prezydencie i LPWIK możecie być z siebie dumni
Alojz
14:02, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Przygłup cię robił i nie dorobił. Nie wiesz, gdzie są błędy? Bo jesteś tępakiem! Murem za Dawidkiem i Kamilą, lewaku POliniacki!
Do ?
14:02, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Jesteś w stanie napisać jakiekolwiek zdanie bez błędów, matole bez szkoły?? Jesteś aż takim głąbem??
Do analfabety ......
12:39, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
Zapewne Pedau Rafau by mu POmógł! Pewnie by go doktorek Dawidek ratował w VIP saloniku w szpitalu południowym. Do budy, przygłupy!
Do ...... i Alek
12:34, 2026-06-27