Restauracja „Wenecja” i Kozi Staw w Parku gościły dzisiaj legnickich seniorów i mieszkańców miasta, którzy powrócili wspomnieniami do Legnicy sprzed lat.

Przybyli do „Wenecji” goście mogli rozgrzać się już na samym początku spotkania, tańcząc walc seniorów lub przyglądając się tancerkom w przepięknych, dawnych sukniach i kapeluszach.
W trakcie spotkania nie zabrakło też atrakcji muzycznych. Gości zachwycił koncert muzyki operetkowej w wykonaniu legniczanki, Magdaleny Marchewki, która przeniosła nas w zaczarowany świat muzycznych szlagierów sprzed lat. Słuchacze usłyszeli m.in. arię z opery Carmen, utwory z musicali, piosenkę Anny German i najpiękniejsze polskie piosenki z dawnych lat.
Legniczanie mogli także podziwiać przepiękne girlandy kwiatów, pływające po Kozim Stawie. Były one puszczane na wodę w trakcie rejsu łódką wiosłową. Podczas rejsu na wysepkę Koziego Stawu Elżbiecie Chucholskiej z Klubu Seniora towarzyszył śpiew kolegów i koleżanek, którzy nucili m.in. „Zabrałaś serce moje” i „Wiła wianki i rzucała je do wody”.[FOTORELACJA]8102[/FOTORELACJA]
W planie były także rejsy łódką wiosłową dla mieszkańców, ale z powodu niesprzyjającej aury nie doszły do skutku. W trakcie spotkania odbył się także konkurs na najpiękniejszy kapelusz i na najciekawsze wspomnienia z dawnej Legnicy.
Uczestnikom spotkania o Legnicy i spacerach po jej pięknym parku przypominać będą podarowane przez organizatorów nasiona niezapominajki.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz, analfabeto, że jednego, prostego zdania nie potrafisz napisać bezbłędnie, tłuku bez szkoły! Ha ha ha! Brak, kre ty nie, dwóch przecinków! Ciśnij sok na wyciskarce i spiewaj kolendy zaleskie, buahahaha!
Do .....
16:11, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz kolego jaki umysłowo upośledzony jest ten dyżurny hejter i poyeb. Klepie o jakiś błędach, które są tylko w jego małym łbie.
....
15:47, 2026-06-27