W dziesiątą rocznicę wprowadzenia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja na Rynku naszego miasta odbyła się parada flag. Jej uczestnicy przeszli ulicą Najświętszej Marii Panny do kościoła mariackiego.

Proboszcz Kościoła Marii Panny zaprosił legniczan do zwiedzenia świątyni i wejścia na wieżę widokową.[FOTORELACJA]8103[/FOTORELACJA]
Nie lada atrakcję stanowił konkurs Teatru Avatar, który zaproponował rozgrzewającą konkurencję: chętnych uczestników podzielono na dwie grupy, z których każda z pomocą szczudlarza miała za zadanie ułożyć jak najwyższą wieżę z kartonów. Zwycięzcy otrzymali bilety od Legnickiego Centrum Kultury na wydarzenia kulturalne w naszym mieście i mogli jako pierwsi wejść na wieżę widokową kościoła.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a co słychać w Bieniowicach i Kłębanowicach. Ruja jest jaka jest , Teraz napiszcie o innych miejscowościach.
jechać
17:56, 2026-06-27
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a kiedy wreszcie przywrócicie cywilizację w tym kursy autobusów MPK z Legnicy do wszystkich wiosek w gminie .Bierzcie przykład z gminy Kunice . mamy XXI wiek a gmina Ruja to średniowiecze .Pora zmienić władze w tej gminie !!!!!!!!!!!!
Lucyfer
17:49, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27