Tegoroczne obchody Dnia Flagi połączone były z premierą przedstawienia teatru Avatar - „Z mroku”, która odbyła się w Ewangelickim Kościele Marii Panny. Artyści zaprezentowali nowy performance teatralno-taneczny.

Performance teatralno-taneczny wykonały dwie niezwykle utalentowane artystki teatru Avatar – Monika Kolbusz i Ania Dykas. Pierwsza z nich jest jednocześnie autorką scenariusza. „ Z mroku” wyreżyserowała Edyta Radzińska – Kata, o nastrojowe oświetlenie zadbał Piotr Stachura, a muzyką, która przeniosła nas w tajemniczy świat przedstawienia zajął się Krzysztof Serafiński.
-„Z mroku” to opowieść o dwóch istotach, które żyją w mroku, lecz pewnego dnia coś się zmienia – tak zapowiadała premierę aktorka teatru.
Performance to poruszająca, refleksyjna opowieść inspirowana mitem o Dedalu i Ikarze, który porusza problem pragnienia wolności i sensu podejmowania ryzyka.[FOTORELACJA]8104[/FOTORELACJA]
Legniczanie nagrodzili przedstawienie gromkimi brawami. Obchody Dnia Flagi zakończyły się wizytą wielu legniczan na wieży widokowej kościoła. Ci, którym nie udało się zobaczyć panoramy Legnicy w piątek, mogą wrócić do Kościoła Marii Panny w sobotę. Od godziny 12.00 będzie można bezpłatnie wejść na wieżę widokową.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a co słychać w Bieniowicach i Kłębanowicach. Ruja jest jaka jest , Teraz napiszcie o innych miejscowościach.
jechać
17:56, 2026-06-27
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a kiedy wreszcie przywrócicie cywilizację w tym kursy autobusów MPK z Legnicy do wszystkich wiosek w gminie .Bierzcie przykład z gminy Kunice . mamy XXI wiek a gmina Ruja to średniowiecze .Pora zmienić władze w tej gminie !!!!!!!!!!!!
Lucyfer
17:49, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27