Już w najbliższą sobotę w teatrze odbędzie się premiera „Raju wariatów” według tekstu Augusta Strindberga. Pod okiem Wawrzyńca Kostrzewskiego, młodego, utytułowanego reżysera trwają ostatnie próby.


-To kompletne przemieszanie świata i rzecz bardzo nietypowa dla autora i jego całej twórczości. Troszeczkę wariacki świat, zabawa konwencjami, poszarpana struktura i pewien chaos – mówi reżyser.
- Z jednej strony to komedia, z drugiej opowieść pełna czarnego humoru troszkę goryczy i powagi.

- Kiedy mówię w środowisku teatralnym, że będziemy mieli premierę komedii Augusta Strindberga, wszyscy patrzą na mnie jakby spadł z gałęzi.

- Zaczął ją pisać dla dzieci, skończył pisać dla dorosłych. Krytykuje w niej całą rzeczywistość, która mu się bardzo nie podobała, postawy społeczne, instytucje państwowe.
Premiera „Raju wariatów” już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 na Scenie Gadzickiego. [FOTORELACJA]10583[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a co słychać w Bieniowicach i Kłębanowicach. Ruja jest jaka jest , Teraz napiszcie o innych miejscowościach.
jechać
17:56, 2026-06-27
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a kiedy wreszcie przywrócicie cywilizację w tym kursy autobusów MPK z Legnicy do wszystkich wiosek w gminie .Bierzcie przykład z gminy Kunice . mamy XXI wiek a gmina Ruja to średniowiecze .Pora zmienić władze w tej gminie !!!!!!!!!!!!
Lucyfer
17:49, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27