Kultura i rozrywka - Cała legnicka kultura i rozrywka w jednym miejscu | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Najpiękniejsza, sercem ukochana... muzyka polska

red (lca.pl) 22:13, 21.11.2017 Aktualizacja: 09:19, 25.10.2025
Skomentuj Najpiękniejsza, sercem ukochana... muzyka polska

Podczas listopadowego Wtorku Muzycznego wystąpili w programie "Najpiękniejsza, sercem ukochana... muzyka polska" uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.


Program Wtorku Muzycznego:

1. Zespół orffowski "Sambalele" oraz Zespół orffowski kl. III OSM I st. Nauczyciel. Maria Barańska - Wachowska
Piosenka żołnierska "Na nowej górze", "Polska to jest mój dom" - opr. E. Rakowska (słowa II zwrotki - Nikola Ślusarz ucz. kl. III OSM I st.)

2. Karolina Kowalczyk kl. IVa OSM I st.- fortepian, Nauczyciel: Anna Poloch
Kurylewicz- temat z filmu „Polskie drogi”.

3. Maja Prośniak, kl IIa OSM I st. – fortepian, Nauczyciel: Anna Józiak 
"Konik Lali" Janiny Garści

4. Karolina Zdanowicz kl. IIIa OSM I st. – wiolonczela, Nauczyciel: Bożena Rodzeń-Jarosz
Mirosław Gąsieniec - Tango
przy fortepianie - A. Siejka

5. Hanna Fronc, Kl. IIIb OSM I st. – fortepian, Nauczyciel: Karolina Wróblewska
Ludmiła Bas "Legenda o źródełku przy murach miejskich" 

6. Dominika Paczosa kl. IIIb OSM I st. – fortepian, Nauczyciel: Karolina Wróblewska
Feliks Rybicki "Taniec cygański" 

7. Pola Sykała kl. VI OSM I st.
Z. Noskowski “Odlot” (II rok Interpretacji piosenki)
Nauczyciel: Beata Pazio-Grygiel, Akomp. Kamil Grabowski

8. Zuzanna Lisowska kl. I OSM II st. Nauczyciel: Beata Pazio-Grygiel,
F. Chopin “Życzenie” (II rok Interpretacji piosenki)
Akompaniament: Kamil Grabowski

9. Adrianna Jaskuła kl. VI OSM I st.  - wiolonczela, Nauczyciel: Jolanta Żukiewicz, Akomp. Alicja Siejka
Kazimierz Wiłkomirski - Wokaliza

10. Jagoda Świrska kl. I wok Nauczyciel: Agnieszka  Justyna Szumiło
I.J. Paderewski „Gdy ostatnia róża zwiędła” op. 7
Akompaniament: Michał Malec

11. Zuzanna Zdanowicz kl. I OSM II st. - wiolonczela, Nauczyciel: B. Rodzeń - Jarosz
G. Bacewicz - Kaprys polski
Akompaniament : A. Siejka

12.Jakub Nowak Kl. II wok Nauczyciel: Agnieszka Justyna  Szumiło
M. Karłowicz „Z nową wiosną”
Akompaniament: Michał Malec

13. Aleksandra Charchal kl. IV wok Naucz.: Beata Pazio-Grygiel
J. Stefani Arietta Basi “Mospanie, kawalerze...” z op.”Krakowiacy i górale”
Akompaniament: Kamil Grabowski

14. Zuzanna Moszumańska kl. 1 OSM II st.– wiolonczela, Nauczyciel: B. Rodzeń-Jarosz
Jan Wieczorek - Scherzo
Akompaniament A. Siejka

15. Julia Młynarczyk kl. II wok Nauczyciel: Beata Pazio-Grygiel
F. Chopin “Piosnka litewska”

16. Daniel Babuśka kl. II wok Nauczyciel: Beata Pazio-Grygiel
St. Niewiadomski “Rozlegnijże się...”

17. Zespół wokalny klasy II – Daniel Babuśka, Jakub Nowak, Teresa Ragan, Karolina Rataj, Julia Młynarczyk
Fryderyk Chopin “Marzenie”
Akompaniuje Marta Wszołek uczennica klasy VI śr.
[FOTORELACJA]13630[/FOTORELACJA]

::video{"type":"single","item":"6221"}

::video{"type":"single","item":"6227"}

(red (lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Chętnie posłuchałbym piosenek Czesława Niemena w wykonaniu uczniów tej szkoły.

03:00, 22.11.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

veroneaveronea

0 0

Utwory Niemena są trudne do naśladownictwa, natomiast nowoczesne interpretacje często są przesadzone. Na wykonawstwo dzieci, patrzy się/ słucha się inaczej :)

01:00, 24.11.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C

Normalne lato urasta do rangi wydarzenia...

pfff

14:29, 2026-06-24

Basen w Prochowicach zamknięty w tym sezonie

SKANDAL!!! Za głębokiej komuny i burmistrzów z importu basen zawsze był czynny! Remonty sie robi poza sezonem! rozumiem że dla POKISU odpowiednio w tym roku pomniejszą dotację! Ta baba co tym zawiaduje nadaje sie do biedry na kasę!!!! ale jak sie ma robotę "na pewno nie dzięki umiejętnościom" tylko innaczej, to czemu sie dziwić! Inna sprawa jakim cudem POKISEM zarządza nieudolnie ktoś kto z muzyki nie zdał w Pierwszym LO??????? Pani Burmistrz-koniec z głosowaniem na Panią, właśnie straciła Pani poparcie moje i moje rodziny! 23 głosy poszły w pi.... i na pSL też już nie będę głosował bo widzę że nie potraficie! i namaiwał będę każdego!!! Niedorajdy z prowincji jesteście!!!!

Kawiczak

14:22, 2026-06-24

Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C

A po co w Prochowicach basen? Macie msze,uroczyste festyny z udziałem familii z Rogowa itp. To ma wam wystarczyć i chwalić władzę czyli najlepszą burmistrz miasta pod słońcem.

......

13:44, 2026-06-24

Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C

W Prochowicach natomiast w okresie wakacji będzie remontowany basen. Gratulacje za pomysł dla burmistrza i dyrektora POKIS . Proponuje wręczyć im za to nagrodę Nobla ,Redaktor Holecka czekamy na artykuł na portalu. Super widomość. Będzie kasa .

Prochowiczanka

13:29, 2026-06-24

0%