Kolejny raz w Domu Kultury „Atrium” odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowany przez Piotra Żabickiego. Udział w nim wzięło około trzydziestu osób.


- Przede wszystkim działamy z pacjentem nieprzytomnym, z zaburzeniami świadomości, drgawkami. Uczymy się resuscytacji krążeniowo – oddechowej u dzieci i dorosłych. Ćwiczymy sobie także postępowanie z dzieckiem, które się dławi, tak zwaną pozycję bezpieczną, czyli nabywamy podstawową wiedzę, którą każdy z rodziców powinien posiadać. Pokazujemy sytuacje, które mogą wydarzyć się w domach, bo tam dzieje się ich najwięcej – dodał ratownik.
Szkolenie trwające około sześciu godzin, składało się z części teoretycznej i ćwiczeń praktycznych na fantomach i pozorantach. Po jego zakończeniu każdy uczestnik otrzymał specjalne zaświadczenie o ukończeniu kursu. Szkolenie przeprowadzili Joanna i Maciej Ziółkowscy z grupy RatMed.

Lutowa edycja kursu była już ósmą tego rodzaju inicjatywą. Dotychczas udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratowników uczyło się w sumie około dwustu osób.[FOTORELACJA]15274[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz, analfabeto, że jednego, prostego zdania nie potrafisz napisać bezbłędnie, tłuku bez szkoły! Ha ha ha! Brak, kre ty nie, dwóch przecinków! Ciśnij sok na wyciskarce i spiewaj kolendy zaleskie, buahahaha!
Do .....
16:11, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz kolego jaki umysłowo upośledzony jest ten dyżurny hejter i poyeb. Klepie o jakiś błędach, które są tylko w jego małym łbie.
....
15:47, 2026-06-27