Pracownicy legnickiej palmiarni przyłączyli się do akcji „Zrywam z plastikiem”. Poprzez zabawę edukowali dzieci i dorosłych. Uczestnicy warsztatów w niecodzienny sposób przywitali wiosnę w mieście.

– Mówimy, na czym może polegać recykling, oczywiście nie na skalę przemysłową, ale w wersji łatwej do zastosowania w domu czy na działce. Pokazujemy, jak ze zbędnych plastikowych butelek w łatwy sposób wykonać doniczkę. Każdy uczestnik warsztatów może zrobić doniczkę własnego projektu, a następnie wypełnić ją kompostem i wysiać nasiona – mówi Irena Dalek, kierowniczka palmiarni.
Organizatorzy akcji chcą w ten sposób promować świadome postawy ekologiczne. Informować o skali zaśmiecenia środowiska naturalnego i wyrabiać właściwe nawyki.
– To potrzebna akcja – ocenia pani Honorata z Legnicy, która palmiarnię odwiedziła z rodziną. – Wnuki uczą się czegoś pożytecznego i ja też. To bardzo ważne, żeby dowiadywać się nowych rzeczy, bo dzieci uczą się od nas, naśladują – dodaje.
Kampania „Zrywam z plastikiem” wskazuje, w jak w prosty sposób zastąpić plastik i ograniczyć korzystanie z jednorazowych toreb, butelek, plastikowych kubków i słomek do napojów.
– Palmiarnia została zaśmiecona odpadami z plastiku. Zrobiliśmy to, aby mówić, jak wielki to problem dla miasta i środowiska naturalnego – podkreśla Irena Dalek. – Dajemy okazję do refleksji, czy podoba nam się taki świat i czy chcemy w nim mieszkać. Zachęcamy do powiedzenia zrywam z tym, działam ekologicznie, aby dbałość o środowisko nie była pustym frazesem.
„Wiosna od podszewki” będzie miała swój finał 20 marca. Tego dnia marzanna wykonana z zebranych w palmiarni plastikowych butelek zostanie ekologicznie zutylizowana w RIPOK-u.[FOTORELACJA]15338[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
fajny skrót, będzie można grzać hulajnogą
familok z Piekar
11:31, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
.... a , gdzie piękne fontanny w działaniu , ufundowane przez Rajców Miejskich ?? oczywiście tych przed wojennych - tych prawdziwych !! - od tych obecnych pasożytów , to nawet nic nie oczekiwać - to za dużo ! ! ! Dbanie o zabytki to wyzwanie dla kierownika miasta ! - tak wiemy , wiemy ! to nie jego bajka !
gupi
11:19, 2026-06-24
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
W takie upały to za bardzo nie pograją.
.....
10:45, 2026-06-24
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Gdzieś ktoś coś... szkoda czasu na czytanie
Wowo
10:01, 2026-06-24