Jak zachować się podczas wypadku oraz co zrobić w pierwszych kilku minutach. Między innymi tego dowiedzieli się uczestnicy bezpłatnego kursu udzielenia pierwszej pomocy. – Będą kolejne edycje – zapewniają organizatorzy
Ks. Grzegorz Ropiak, duszpasterz kierowców diecezji legnickiej postanowił zorganizować kurs udzielania pierwszej pomocy. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszej diecezji. Wypełniona sala wykładowa legnickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jest najlepszym dowodem na potrzebę organizacji tego typu spotkań. Statystyki co do ilości wypadków na polskich drogach w dalszym ciągu porażają. W ciągu kilku godzin uczestnicy kursu brali udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym. Podczas spotkania pojawiło się wiele pytań na które starali się odpowiedzieć prowadzący zajęcia specjaliści.[FOTORELACJA]1714[/FOTORELACJA]
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. Już teraz mogę zapowiedzieć, że będziemy organizować kolejne bezpłatne szkolenia – powiedział lca.pl ks. Grzegorz Ropiak (na zdjęciu).
Umiejętność prawidłowego zachowania się w ekstremalnych sytuacjach na drodze wśród kierowców jest bardzo mała. Nikt ich tego nie uczy. Dlatego takie kursy są potrzebne. O kolejnych edycjach szkoleń będziemy informować na lca.pl
W zorganizowaniu kursu pomogli pracownicy WORD, pogotowia ratunkowego oraz policji.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
fajny skrót, będzie można grzać hulajnogą
familok z Piekar
11:31, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
.... a , gdzie piękne fontanny w działaniu , ufundowane przez Rajców Miejskich ?? oczywiście tych przed wojennych - tych prawdziwych !! - od tych obecnych pasożytów , to nawet nic nie oczekiwać - to za dużo ! ! ! Dbanie o zabytki to wyzwanie dla kierownika miasta ! - tak wiemy , wiemy ! to nie jego bajka !
gupi
11:19, 2026-06-24
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
W takie upały to za bardzo nie pograją.
.....
10:45, 2026-06-24
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Gdzieś ktoś coś... szkoda czasu na czytanie
Wowo
10:01, 2026-06-24