Trzynastoosobowa grupa dzieci z ukraińskiego Drohobycza we wtorek gościła w Legnicy. Zagraniczni goście odwiedzili Ratusz, a potem dali koncert w świetlicy przy ul. Okrzei.
Legnicki Oddział TPD i Urząd Miasta, są od kilku lat organizatorami letnich kolonii dla dzieci i młodzieży z partnerskiego miasta Drohobycz na Ukrainie. Zapraszane są dzieci ze środowisk polonijnych. W tym roku na kolonię do Karpacza przybyła grupa trzynastoosobowa, która w dniach od 15 do 28 sierpnia wypoczywa tam razem z kolegami z Legnicy oraz specjalnie zaproszonymi dziećmi z okolic dotkniętej powodzią Bogatyni.
Drohobyckie dzieci są członkami zespołu „Odrodzenie”, prowadzonego przez panią Marię Galas z Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Ziemi Lwowskiej. Zespół kultywuje i promuje tradycje polskiej poezji, języka, pieśni patriotycznej i kresowej.[FOTORELACJA]2514[/FOTORELACJA]
Wypoczywający w Karpaczu młodzi drohobyczanie przybyli do pod opieką prezesa oddziału TPD Kazimierza Pleśniaka, by zwiedzić i poznać partnerskie miasto oraz dać popołudniowy koncert w świetlicy Barka przy ul. Okrzei.[FOTORELACJA]2514[/FOTORELACJA]
Kolonistów przyjęła w Ratuszu zastępca prezydenta Dorota Purgal. W spotkaniu wzięli także udział: Jan Rybotycki - prezes zarządu głównego Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Polsce, Roman Lorenz - prezes legnickiego Oddziału tego Stowarzyszenia oraz Jerzy Pawliszczy - przewodniczący legnickiego Koła Związku Ukraińców w Polsce.
Źródło: UM Legnica

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
jak to byli ukrainskie scierwa to super wiadomosc
n nmuyud
11:55, 2026-06-28
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
Piękna śmierć, umarli robiąc to co kochali najbardziej
Doborowy_Prestigitat
11:54, 2026-06-28
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Panie trenerze zabawy z piłką na polu karnym bardzo często kończą się tak jak w meczu z Zagłębiem. Dwie z trzech bramek to efekt pańskiej wizji gry Miedzianki. Nie wróżę sukcesów tym sposobem gry.
PIŁ
11:19, 2026-06-28
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
zrobić progi spowalniające jak na ulicy Powstańców Śąskich co 100 metrów i będzie spokój hi hi hi hi hi
L.l.l.
11:01, 2026-06-28