Już po starcie świetną okazję miał Adnan Kovacević zza pola karnego po podaniu z lewej strony Mateusza Bochnaka, lecz futbolówka minęła bramkę. W 5 minucie z powodu urazu boisko opuścił Karol Noiszewski, a po chwili zmienił go Babacar Diallo. Osiem minut później Oliwier Szymoniak sfaulował we własnej szesnastce Kamila Nowogońskiego i arbiter wskazał na wapno. Na jedenasty metr podszedł Michalis Kosidis i pewnie wykorzystał rzut karny.
W 15 minucie po centrze z rzutu wolnego Zvonimira Petrovicia głową strzelał Babacar Diallo, ale kapitalnie interweniował Zlatan Alomerović. Dwie minuty później na strzał z okolic linii pola karnego zdecydował się Marcel Reguła i w pewny sposób podwyższył rezultat. W 23 minucie po akcji na prawej stronie z ostrego kąta uderzał Oliwier Szymoniak, natomiast minimalnie niecelnie.
Zaraz po tym była przerwa na nawodnienie. W 34 minucie po dośrodkowaniu Asiera Córdoby przeciął piłkę Kristian Fućak, natomiast znów futbolówka minęła słupek. Sześć minut później po dośrodkowaniu z lewej strony Jakuba Kolana „szczupakiem” uderzał Marcel Reguła i trafił na 3:0.
::news{"type":"see-also","item":"131909"}
W przerwie obaj trenerzy wymienili składy. Jedynym, który pozostał z pierwszej połowy był Babacar Diallo. Po starcie dwukrotnie pewnie złapał strzały Dmytro Sydorenko. W 51 minucie okazję miał Igor Maliszewski i bardzo niepewnie interweniował Franciszek Nowak. Czternaście minut później próbował zaskoczyć Diallo, natomiast piłkę z linii bramkowej wybił Arkadiusz Woźniak.
W 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Serafina groźnie główkował Marcel Mansfeld i kapitalną paradą popisał się Nowak. Jeszcze w końcówce po kolejnej centrze z kornera Serafina głową strzelał Milos Jovicić, natomiast niecelnie.
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 3:0 (3:0)
Bramki: Michalis Kosidis (13’-k), Marcel Reguła (17’, 40’)
Żółte kartki: Zvonimir Petrović (20’)
Sędziował: Norbert Wolski (Legnica)
Asystenci: Damian Pełka, Krystian Drozdowski
Zagłębie (I połowa): 12. Zlatan Alomerović – 2. Szymon Karasiński, 3. Damian Michalski, 4. Michalis Kosidis, 6. Cyprian Popielec, 7. Kamil Nowogoński (39’ 18. Patryk Dziekoński), 15. Mateusz Grzybek, 22. Filip Kocaba, 26. Jakub Kolan, 28. Michał Nalepa, 31. Marcel Reguła
Zagłębie (II połowa): 1. Franciszek Nowak – 33. Igor Orlikowski, 24. Maciej Urbański, 5. Aleks Ławniczak, 11. Arkadiusz Woźniak, 8. Damian Dąbrowski, 20. Mateusz Dziewiatowski, 21. Seweryn Marek (77’ 19. Paweł Kosmalski), 13. Jakub Ligocki (77’ 18. Patryk Dziekoński), 32. Mihael Mlinarić, 14. Levente Szabo.
Miedź (I połowa): 72. Ivan Lucić – 3. Mateusz Grudziński, 5. Adnan Kovacević, 7. Mateusz Bochnak, 9. Kristian Fućak, 18. Asier Córdoba, 21. Daniel Stanclik, 70. Wojciech Hajda, 80. Zvonimir Petrović, 99. Karol Noiszewski (9’ 28. Babacar Diallo)
Miedź (II połowa): 1. Dmytro Sydorenko – 8. Jakub Serafin, 11. Gustaf Norlin, 15. Milos Jovicić, 16. Myroslav Mazur, 17. Igor Maliszewski, 23. Filip Żur (71’ 71. Sebastian Herbut), 27. Juliusz Letniowski, 28. Babacar Diallo (71’ 29. Kacper Michałeczko), 95. Marcel Mansfeld, 98. Kamil Antonik
Rezerwowi: 20. Marcin Umnicki, 26. Modou Keita
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a co słychać w Bieniowicach i Kłębanowicach. Ruja jest jaka jest , Teraz napiszcie o innych miejscowościach.
jechać
17:56, 2026-06-27
Wiatraki w gminie Ruja. Będą zebrania wiejskie
a kiedy wreszcie przywrócicie cywilizację w tym kursy autobusów MPK z Legnicy do wszystkich wiosek w gminie .Bierzcie przykład z gminy Kunice . mamy XXI wiek a gmina Ruja to średniowiecze .Pora zmienić władze w tej gminie !!!!!!!!!!!!
Lucyfer
17:49, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Zmierzcie hałas na Złotoryjskiej, od Placu Wolności do Lotniczej. O przekroczeniach prędkości nie ma co mówić bo nikt nie kontroluje a uskok w jezdni na wysokości Sejmowej jeszcze potęguje hałas tak że ten przy Karlińskiego to sanatorium.
mieszko
16:57, 2026-06-27
Samotne dziecko przy drodze w upale
ciekawe ile osób przejechało obojetnie, brawo dla funkcjonariusza że nie był obojętny
julka
16:32, 2026-06-27