Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Szampany wróciły do lodówki. Jeszcze punkt!

J(lca.pl) 21:51, 19.05.2018 Aktualizacja: 19:46, 19.10.2025
Skomentuj Szampany wróciły do lodówki. Jeszcze punkt!

Miedź Legnica wygrała 2:0 z Pogonią Siedlce po dublecie Marquitosa, ale feta została odwołana. Na awans do Lotto Ekstraklasy musimy jeszcze poczekać przynajmniej tydzień.

Mecz z Pogonią rozpoczął się tak naprawdę kilka godzin wcześniej. Najpierw GKS Katowice przegrał 1:2 z GKS-em Tychy (po bramkach byłego zawodnika Miedzi Daniela Tanżyny i … wypożyczonego z Miedzi Jakuba Vojtusa), ale potem zabawę blisko 5 tys. kibicom na Stadionie im. Orła Białego popsuła Chojniczanka Chojnice, która ograła 3:0 Chrobrego Głogów.

Gdy Miedź rozpoczynała swój mecz, wiadomo już było, że na awans musi jeszcze poczekać. W ekstraklasie wyląduje, jeśli w dwóch pozostałych spotkaniach zdobędzie choć jeden punkt. Ale najpierw musiała zrobić zrobić swoje w meczu z Pogonią. I zrobiła bez żadnych problemów.

Temat legniczanie załatwili juź przed przerwą, a w roli głównej wystąpił Marquitos, który strzelił dwie bramki. Hiszpan najpierw dobił strzał Mateusza Piątkowskiego, a potem zatańczył z defensywą gości i z kilkunastu metrów odpalił petardę w długi róg.

Po przerwie podopieczni Dominika Nowaka mecz mieli pod pełną kontrolą, bo Pogoń nie miała żadnych argumentów, by jej zaszkodzić. To jednak nie znaczy, że z boiska wiało nudą. Momentami grająca widowiskowy futbol Miedź, starała się bowiem podwyższyć wynik. Najbliższy szczęścia był Wojciech Łobodziński, który nie zdążył do podania Omara Santany.

Ostatecznie Miedź wygrała 2:0, ale szampany wróciły do klubowej lodówki. Jeśli wszystko pójdzie z planem, wystrzelą w następną niedzielę, po meczu z Chojniczanką.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"14307"}

Miedź Legnica – Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramka: 1:0 Marquitos 20, 2:0 Marquitos 32.

Miedź: Sapela – Bartczak, Osyra, Bożić, Adu (35 Zieliński) – Augustyniak Ż – Łobodziński (75 Purzycki), Santana Ż (89 Garguła), Marquitos Ż, Mystkowski – Piątkowski.

Pogoń: Misztal – Gordon, Wichtowski (46 Zjawiński), Żytko Ż, Szrek – Rodak (64 Płacheta), Chyła – Kun, Rybski, Bajdur (75 Polkowski) – Paluchowski.

(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Mam pytanie czy ktos wie o rozbudowie stadionu bo na ekstaklase to troche za maly...bo na.niektore mecze 6-7 tys bedzie chcialo a karnetow ponad 3 tys pojdzie zostanie ok 2 tys a chetnych bedzie wiecej i co d....

10:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Mam pytanie czy ktos wie o rozbudowie stadionu bo na ekstaklase to troche za maly...bo na.niektore mecze 6-7 tys bedzie chcialo a karnetow ponad 3 tys pojdzie zostanie ok 2 tys a chetnych bedzie wiecej i co d....

10:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Mam pytanie czy ktos wie o rozbudowie stadionu bo na ekstaklase to troche za maly...bo na.niektore mecze 6-7 tys bedzie chcialo a karnetow ponad 3 tys pojdzie zostanie ok 2 tys a chetnych bedzie wiecej i co d....

10:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Mam pytanie czy ktos wie o rozbudowie stadionu bo na ekstaklase to troche za maly...bo na.niektore mecze 6-7 tys bedzie chcialo a karnetow ponad 3 tys pojdzie zostanie ok 2 tys a chetnych bedzie wiecej i co d....

10:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Mam pytanie czy ktos wie o rozbudowie stadionu bo na ekstaklase to troche za maly...bo na.niektore mecze 6-7 tys bedzie chcialo a karnetow ponad 3 tys pojdzie zostanie ok 2 tys a chetnych bedzie wiecej i co d....

10:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Rzeczywiście 4 tys kibiców na ekstraklasie to siara, bo następny cel to LE i LM i trzeba rozbudowac stadion do co najmniej 40 tys.
widzow i odpowiedni dojazd i parkingi.

11:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

No chyba na kredyt buahaha

11:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gosc"]Rzeczywiście 4 tys kibiców na ekstraklasie to siara, bo następny cel to LE i LM i trzeba rozbudowac stadion do co najmniej 40 tys.
widzow i odpowiedni dojazd i parkingi.[/quote]

Proponuję nie komentujmy nawet takich bzdur bo to pewnie z tej mieściny co ma okrągłą galerię , stadiom , osiedla, osiedla i nic więcej...

11:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Stadion zawsze buduję się przynajmniej na 10% ludności miasta to tak jak w Legnicy przynajmniej na 10 tysięcy ale w tym mieści ludzie mają ciężko z myśleniem

11:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Nasz stadion ma wystarczającą pojemność. Komplet będzie tylko na meczu otwarcia potem jeszcze z Legią, Lechem i może że Ślaskiem, ale faktem jest, że mogliby zamknąć chociaż bryłę obiektu bo wiele ładniej by to wyglądało i zwiekszyłoby pojemność o dwa klocki.
Hej Miedź!!!!!!!

11:00, 19.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Tereska"]Nasz stadion ma wystarczającą pojemność. Komplet będzie tylko na meczu otwarcia potem jeszcze z Legią, Lechem i może że Ślaskiem,........
Hej Miedź!!!!!!![/quote]
Oczywiście że pojemność naszego stadionu jest ok, co widać było przez 3 ostatnie lata gdzie podczas meczów był zapełniony w 50-60 %. Ale jest sukces i odezwali się kibice sukcesu, gdzie byliście przez ostatnie lata !!!, i gdzie będziecie jak MIEDZI nie będzie szło w ex., z pewnością tam gdzie byliście jeszcze miesiąc temu, na pewno nie na stadionie.

09:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Nagłośnienie na tym stadionie to porażka. Trybuna A sektor H nic nie było słychać co mówi spiker.

10:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="/o/"]Mam pytanie czy ktos wie o rozbudowie stadionu bo na ekstaklase to troche za maly...bo na.niektore mecze 6-7 tys bedzie chcialo a karnetow ponad 3 tys pojdzie zostanie ok 2 tys a chetnych bedzie wiecej i co d....[/quote]
Na koszt kiboli i kopaczy piłki tylko i wyłącznie. A o ekstraklasie zapomnij.

10:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="portal"]Miedź Legnica wygrała 2:0 z Pogonią Siedlce po dublecie Marquitosa, ale feta została odwołana. Na awans do Lotto Ekstraklasy musimy jeszcze poczekać przynajmniej tydzień.[url]http://sport.lca.pl/legnica,news,70141,Szampany_wrocily_do_lodowki_Jeszcze_jeden_punkt_.html[/url][/quote]

Na mecze nie chodzę od czasu, kiedy mogliśmy awansować po pucharze polski a wydrukowaliśmy mecze z niszowymi zespołami. Stadion był wtedy na 15 tys. ludzi teraz, po wydaniu kilkudziesięciu mln jest na 7 tys. Nie wiem, czy ma płytę podgrzewaną ale z tego co pamiętam tam był wymóg że w extra mają być stadiony z płytą podgrzewaną. Jeśli tego nie ma to albo przed nowym sezonem zrobią albo te dwa ostatnie mecze będą ponownie wydrukowane i nici z awansu.

11:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="abudfwjb"][/quote]
Na mecze nie chodzę (...)
Nie wiem, czy ma płytę podgrzewaną (...)[/quote]

Na mecze nie chodzisz, o klubie i stadionie nie masz podstawowych informacji, które można wyszukać w internecie w 5 minut.
Za to pierdzielisz w internetach na zasadzie "Nie znam się, to się wypowiem".

12:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Tereska"]Nasz stadion ma wystarczającą pojemność. Komplet będzie tylko na meczu otwarcia potem jeszcze z Legią, Lechem i może że Ślaskiem, ale faktem jest, że mogliby zamknąć chociaż bryłę obiektu bo wiele ładniej by to wyglądało i zwiekszyłoby pojemność o dwa klocki.
Hej Miedź!!!!!!![/quote]
2 klocki na łukach? hehe, max 250-300 kibiców na jeden łuk, czyli w efekcie jakieś 1000 kibiców max, czyli ponad 7 tysi w totalu - absolutnie wystarczy, jak to napisał ktoś w tej dyskusji - komplet będzie na kilku meczach.
Teraz jest prime time - potem będzie już ciężej, oby było nas tyle samo w przyszłym roku jak po trudnym sezonie utrzymamy sie w Extr.

01:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Na mecze nie chodzę i chodzić nie będę, ale jak Miedź awansuje to będę się cieszył. Choć raz w historii. Pytanie, czy w przypadku awansu zdołają się utrzymać, ale to jeszcze nie czas na takie dywagacje.

03:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Spoko za tydzień będzie zabawa

07:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

4 bramki ze szwankującym systemem. Blokujące się bramki, naprawdę do ex-klapy dużo pracy organizacyjnej.
Nad stroną sportową też dużo pracy i zmian.
Póki co cieszmy się i czekajmy na kolejny mecz i pieczątkę pod awansem.
Stadion niestety średnio przemyślany ale co zrobić

07:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

4 bramki ze szwankującym systemem. Blokujące się bramki, naprawdę do ex-klapy dużo pracy organizacyjnej.
Nad stroną sportową też dużo pracy i zmian.
Póki co cieszmy się i czekajmy na kolejny mecz i pieczątkę pod awansem.
Stadion niestety średnio przemyślany ale co zrobić

07:00, 20.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Fontanna w Rynku spłynie szampanem.

01:00, 21.05.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi

"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?

Alfons

17:48, 2026-06-26

W której rubryce radni wpisali diety?

Nie ulega wątpliwości, że część radnych złożyła fałszywe oświadczenie majątkowe. Nic nowego pod słońcem. Winowajców jest dwóch tego przestępstwa ściganego z Kodeksu Karnego, Nawet karą więzienia. Pierwszym winowajcą jest każdy radny, który nie potrafi prostego formularza przeczytać ze zrozumieniem. Radni obecnej kadencji składali oświadczenia trzykrotnie. Jeśli za każdym razem złożyli fałszywe oświadczenie to działali w warunkach recydywy. Jeżeli sprawę przejmą organy ścigania to pójdą siedzieć. Nie mam wątpliwości. Drugim winowajcą tego przestępstwa jest Przewodnicząca Rady Miejskiej, do której radni składali oświadczenia. Przewodnicząca w momencie składania oświadczenia przez Radnych powinna dokonać kontroli prawidłowości złożonego oświadczenia. Dlaczego Przewodnicząca przyjęła fałszywe oświadczenia, zaakceptowała je i dokonała publikacji, tego nie wiem. Może sama nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem treści oświadczenia. Może nie ma pojęcia, że ponosi odpowiedzialność za przyjęcie fałszywego oświadczenia i zlekceważyła obowiązek. A może chce się pozbyć radnych z jakiegoś powodu. Od końca kwietnia minęło prawie dwa miesiąca, a sprawie oświadczeń radnych Przewodnicząca zachowuje się teraz jak dziecko we mgle. Warto by sprawdzić czy Przewodnicząca swoje oświadczenie złożyło prawidłowo i zgodnie ze stanem faktycznym. Jedno wydaje się pewne. Czekają nas wybory do rady miejskiej. Rada miejska zostanie zdziesiątkowana na własne życzenie. To zdarzenie ujawnia niebezpieczny fakt, groźny w skutkach dla nas mieszkańców i Legnicy. Mamy wyjątkowo niekumatych ludzi przy władzy, którzy nie potrafią prawidłowo wypełnić prostego druku, który obowiązuje od ponad 30 lat. W ich rękach jest nasze życie. Oni decydują o naszych pieniądzach i naszym mieście. Należy natychmiast wymienić radnych, którzy sami się zdyskwalifikowali. Tak dalej być nie może.

TED

17:36, 2026-06-26

Basen w Prochowicach zamknięty w tym sezonie

To już mogli chociaż na miesiąc dać tą radość dzieciom i remont zacząć od sierpnia. Pseudo burmistrzowa rzuca sobie sama kłody pod nogi. Co z tego że jest dolinka. . owszem chodzą tam dzieci i są tłumy no ale sory gdzie mają iść .

Mieszkanka

17:27, 2026-06-26

Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?

Dyżurny hejter z kunic będzie mógł przyjechać do Legnicy i w końcu się umyć.

.......

17:09, 2026-06-26

0%