Magia świąt działa już na nas wszystkich, świąteczne dekoracje, piosenki i choinki pojawiły się właściwie wszędzie. Już niedługo Boże Narodzenie.
Dookoła już pachnie świętami, w miniony weekend w Galerii Piastów pachniało czekoladą, owocami i wspaniałymi potrawami, które przygotowywali szefowie kuchni najlepszych restauracji w naszym regionie. Jako, że święta za pasem jedzenie jest tematem jak najbardziej na czasie, a potrawy, które przyrządzane były podczas wielkiego gotowania w patio galerii mogą urozmaicić każdy stół wigilijny. Wspaniały pokaz gotowania to wspólny pomysł Galerii Piastów i Lubinpexu, który jest właścicielem sieci restauracji Oberża. Szefowie kuchni trzech restauracji zaserwowali posiłki, które zazwyczaj podają. Program rejestrowała Telewizja Odra, w której już od dawna można śledzić poczynania kucharzy Oberży.
- Zawsze realizujemy nasze programy w restauracjach, tym razem postanowiliśmy wyjść do ludzi. – mówi menedżerka Oberży w Legnicy. – I tak kolejny program z cyklu „Smaczna kuchnia” postanowiliśmy zrealizować w Galerii Piastów. Potrawy są proste i szybkie w wykonaniu, może ktoś pokusi się i przygotuje je na stół wigilijny lub sylwestrowy.
Na środku patio trysnęła czekoladowa fontanna, którą przygotowywała sama szefowa galerii Marzena Białek, dzielnie pomagał jej Darek Wyborski, szef Public Ralations. Dzięki ich wprawnym dłoniom owoce maczane w czekoladzie zrobiły prawdziwą furorę. Oprócz wspaniałych czekoladowo – owocowych fondue, na stole znalazł się chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Piotr Kasprowski, szef kuchni legnickiej Oberży przygotował na oczach wszystkich polędwicę z dzika ze śliwkami. Jeśli coś może rozpływać się w ustach to właśnie ta potrawa, wspaniałą, soczysta polędwica duszona z jabłkami i porto, faszerowana śliwkami, delicje. Piotr Kasprowski mówi, że szefową kuchni w domu jest jego małżonka i to ona przygotowuje święta.
- Z racji tego, że pracuję, a pracy przed świętami jest najwięcej obowiązek przygotowania świąt przechodzi na moją żonę i to ona przy mojej małej pomocy zajmuje się wszystkim. Na stole jest zawsze co najmniej dwanaście wigilijnych potraw. – Mówi mistrz kuchni. – Oprócz tradycyjnych dań takich jak makaron z makiem, kutia, karp po ukraińsku czy śladzie na naszym stole pojawiają się na przykład owoce morza. Doskonałą potrawą są krewetki w sosie czosnkowym, duszone z marchewką i porem na ciepło.
Drugą potrawę poleciła pani Dorota Łobodziewicz z Oberży w lubińskim Ratuszu, był to filet z indyka w owocach. Karpia z borowikami i kurkami w sosie śmietanowym ugotowała Joanna Bagińska z Oberży LGOM. Potrawy były tak doskonałe, że niestety nie dało mi się skosztować, ale fakt, że nie brakowało chętnych mówi za siebie.
Dobra kuchnia to połowa sukcesu, potrawy zyskują kiedy są podane w odpowiedni sposób, dlatego ALMI DECOR i DUKA przygotowały piękną zastawę, dzięki której stoły stały się piękne i dostojne. Dania podane w nich na pewno będą jeszcze smaczniejsze.
Świąteczny weekend w Galerii Piastów dobiegł końca, nie zabrakło wizyty Mikołaja, jego żony i przyjaciół, którzy zabawiali najmłodszych kiedy dorośli degustowali potrawy. Już za tydzień kolejna uczta, tym razem coś dla ducha. W sobotę odwiedzi Legnicę zespół Flowers, a w niedzielę na Scenie Galerii Piastów wystąpi zespół Bełchatów Gospel Singers.
Relację z wielkiego gotowania w Galerii Piastów Telewizja Odra wyemituje w swoim programie w niedzielę, 28 grudnia o godzinie 13:30.[FOTORELACJA]1049[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
AI slop na "zdjęciach"
Jan Paweł II kupował
20:06, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Anna_S A co ma prezes spółdzielni do awarii gazu i wody w budynku? Jeśli już, to w LSM jest wiceprezes ds. techniczno-eksploatacyjnych i to on odpowiada za informowanie mieszkańców o awariach, sposobie i terminie ich usunięcia.
Anna_S
19:57, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jesli prezes od siedmiu bolesci jest na urlopie pytanie ktory raz w tym roku to zapewne jrst jakis zastepca i odrazu jest on do zwolnienia jak mozna zostawic ludzi zostawic na 2 tygodnie bez wody i gazu ludzie czas zlikwidowac ta spoldzielnie a jak to zrobic a jak to zrobic przechodzac na wspolnoty mieszkaniowe niema ludzi niema spooldzielni mam nadzieje ze to nastepne pokolenie ludzi to zrobi ,a nie smieja nam sie w twarz
Pitek
19:48, 2026-06-28
Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie
Jak już poprawia się jakość zdjęć przez AI Pani Lillo, to dobrze byłoby potem je obejrzeć. Ulica FEUERWACHE?
AI
19:30, 2026-06-28