Gdy termometr pokazuje "za gorąco na gotowanie", a jedyne, o czym marzysz, to coś zimnego i pysznego... wyciągnij z zamrażarki banany!
Te lody są aksamitne, naturalnie słodkie i możesz przygotować je dokładnie tak, jak lubisz – w wersji fit, wegańskiej albo ekstra kremowej.
3–4 bardzo dojrzałe banany, obrane, pokrojone i zamrożone
Do wyboru (dodaj tylko 2–4 łyżki):
🥛 mleko sojowe waniliowe – nada delikatny waniliowy aromat i świetnie podkreśli smak bananów
🥛 zwykłe mleko (2% lub 3,2%)
🥥 mleko kokosowe – dla egzotycznej nuty
🥄 śmietanka 30% – jeśli marzą Ci się wyjątkowo kremowe, deserowe lody
🌾 napój owsiany lub migdałowy – dla lekkiej wersji
Opcjonalnie:
½ łyżeczki ekstraktu waniliowego
odrobina soku z cytryny
szczypta soli – wydobędzie słodycz bananów.
Pyszne dodatki:
🍓 truskawki lub maliny
🫐 borówki
🍫 gorzka czekolada
🥜 masło orzechowe
🌰 prażone orzechy
🥥 wiórki kokosowe
🍪 pokruszone herbatniki lub ciasteczka
Uwaga! Istnieje ryzyko, że od tej pory w Twojej zamrażarce banany będą miały stałą rezerwację. A podczas upałów to chyba najlepszy możliwy plan!
Moja mała wskazówka: mleko sojowe waniliowe będzie najlepszym wyborem, jeśli chcesz zachować intensywny smak bananów i lekkość. Śmietanka 30% sprawdzi się, gdy zależy Ci na deserze przypominającym lody z dobrej lodziarni – wystarczy 2–3 łyżki, nie więcej, żeby lody pozostały gęste i kremowe.
Smacznego !
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Koncert uwielbieniowy ku czci patronów diecezji
Cuchniesz czosnkiem...
Do Ron
14:09, 2026-06-28
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
Mykola, stul, banderowcu.
Do ?
14:08, 2026-06-28
Koncert uwielbieniowy ku czci patronów diecezji
Nie należy zapominać, że wspomniani święci byli rodowitymi Żydami i nosili imiona Szaweł i Szymon. Kościół przerobił im imiona na Paweł i Piotr, żeby namieszać ludziom w głowach.
Ron
13:49, 2026-06-28
Makabryczne odkrycie. Dwa ciała w mieszkaniu
Na pewno pili alkohol z mety bo po 22:00 nie mogli kupić w sklepie bo prohibicja obowiązuje. Ponieważ nie doczekali by do rana to postanowili iść tam gdzie prohibicję mają gdzieś i trafili na jakiś szemrany alkohol lub po pymetanol...🤣🤣🤣
Zzzzzz.....
13:24, 2026-06-28