Koszykarki Ekonoma Legnica uległy 56:74 Tęczy Leszno w meczu 13. kolejki 2. ligi. Nie pomogła świetna dyspozycja Joanny Plizgi, która zdobyła aż 21 punktów.

Leszczynianki co prawda wygrały ją, ale tylko 13:9 i to głównie dzięki nieskuteczności podopiecznych trenera Marka Marcinkiewicza. Rozregulowane celowniki okazały się jednak zmorą legnickiej drużyny w pozostałych częściach meczu.
Uwaga ta nie dotyczy świetnej Joanny Plizgi. Głównie dzięki niej w 14 min. Ekonom wyszedł na prowadzenie 19:18. Szybko jednak je stracił i na przerwę schodził ze stratą 11 punktów.
W trzeciej kwarcie po cztery przewinienia miały już Plizga oraz wyróżniające się Joanna Krupińska i Patrycja Mamcarz. To musiało wpłynąć na ich poczynania. Tęcza zaczęła „odjeżdżać”, a Ekonom grał coraz gorzej. Ostatecznie przegrał różnicą 18 punktów i na drugie ligowe zwycięstwo musi poczekać jeszcze przynajmniej przez tydzień.
- Przegraliśmy nie dlatego, że rywalki były lepsze. Po prostu nasza drużyny popelniała kardynalne błędy. Trudno zrozumieć kobiety. Graliśmy w pełnym składzie, przez cały tydzień wszystkie zawodniczki solidnie trenowały. A tu taki kiepski mecz w ich wykonaniu. Gdyby zagrały tak, jak przed dwoma tygodniami z mocną Stalą Brzeg, dziś cieszyłyby się ze zwycięstwa - podsumował mecz Romuald Romanowski, honorowy prezes Ekonoma, wieloletni szkoleniowiec legnickich drużyn kobiecych.[FOTORELACJA]7609[/FOTORELACJA]
Ekonom Legnica - XDemon Tęcza Leszno 56:74 (9:13, 15:22, 21:27, 11:12)
Ekonom: Plizga 21, Krupińska 13, Mamcarz 6, Sawaryn 6, Szelepajło 4, Palma 4, Pawlaczyk 2, Adamska 2, Zaskórska, Pięta, Świst, Zynda.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
Wyrobnicy są od roboty a nie od strajkowania. Wywalać na bruk! Tak jak w wiekopomnym dziele Wajdy "Ziemia Obiecana"!
Władza
15:08, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Skąd narzekania mieszkańców? wystawcie domy na sprzedaż, chętnie odkupię. Piękna dzielnica, śliczne domy i jeszcze ładniejsi mieszkańcy, no nic tylko pozazdrościć. aha to stąd ten hejt? przez zazdrość?🤣
Bizon
14:47, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Kiedyś wystawiało się przed drzwiami buty, teraz samochody. Cel jest ten sam…
Kargul
14:22, 2026-06-25
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
... i dalej będą ponosić koszty tych przemian , ze względu na lewacką , jedynie słusznie chorą ideologię umysłową , która się wyrodziła z komunisytyczno/socjalistycznych osobników - nie rozliczonych do dzisiaj - a sprawujących rządy w p-o lsce ! ,,, vide : p-o (k-o) , sld , lewica - tfuuuuj ! ! !
gupi
14:21, 2026-06-25