Chłopcy i dziewczęta legnickiej Dziewiątki zdobyli tytuły wicemistrzów Dolnego Śląska w piłce ręcznej. Chłopcy Siódemki zakończyli sezon tuż za podium.

- Aż trzy nasze drużyny w tym sezonie awansowały do mistrzostw Polski. To duży sukces naszego klubu – nie ukrywa zadowolenia prezes UKS Dziewiątka Tomasz Dobrołowicz.
Przypomnijmy, że przed tygodniem mistrzem Dolnego Śląska zostali młodzicy Dziewiątki.
Wśród chłopców czwarte miejsce w końcowej tabeli wywalczyła Siódemka pokonując na pożegnanie sezonu 26:20 Zagłębie Lubin.
- Pierwszy ligowy sezon tej drużyny należy uznać za udany, choć wszyscy odczuwamy niedosyt, bo do miejsca na podium zabrakło nam niewiele – mówi trener Góreczny.
– Wielkie słowa uznania należą się nie tylko zawodnikom za pracę na treningach i ambitną postawę w meczach, ale również dla rodziców, którzy są bardzo zaangażowani w funkcjonowanie drużyny – dodaje.[FOTORELACJA]6203[/FOTORELACJA]
ŚKPR II Świdnica – EuCO Dziewiątka Legnica 9:36 (5:26)
Dziewiątka: Działakiewicz 7, Król 8, Januszczyc 1, Mroczka 1, Maliniec 1, Serwatyński 5, Ścisłowicz 8, Gołda 2.
Siódemka Legnica – Zagłębie Lubin 26:20 (16:8)
Siódemka: Dzido, Bieniusiewicz, Gołębiewski – Kłapouszczak, Styrcz 1, Zając 8, Nowosielski 2, Paterek 4, Grabusiewicz 3, A.Glazer 1, Strączek, Buczkowski, Kopeć 4, Narowski 1, Pękala, D.Glazer 2.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sparingowa porażka Miedzi z Zagłębiem Lubin
Panie trenerze zabawy z piłką na polu karnym bardzo często kończą się tak jak w meczu z Zagłębiem. Dwie z trzech bramek to efekt pańskiej wizji gry Miedzianki. Nie wróżę sukcesów tym sposobem gry.
PIŁ
11:19, 2026-06-28
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
zrobić progi spowalniające jak na ulicy Powstańców Śąskich co 100 metrów i będzie spokój hi hi hi hi hi
L.l.l.
11:01, 2026-06-28
Piekarnia ze Ścinawy z dotacją od LSSE
pieczywo bardzo słabej jakości.... kruche, nieciekawe w smaku, dlatego ja już nie kupuję u nich w budzie, jeżdżę 10km w jedną stronę gdzie chleb jest dalej jak chleb-a wyroby przemysłowe są w każdym dino i biedrze.
janko piekarz
09:40, 2026-06-28
W której rubryce radni wpisali diety?
Buda, kablarzu! Gul skacze??
Do Orest
08:46, 2026-06-28