Kronika kryminalna- Wiadomości ze świata legnickiej temidy | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Zaskakujące znalezisko w domu 61-latka. W domu i samochodzie miał narkotyki oraz tytoń i papierosy bez akcyzy

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 20:59, 16.04.2026 Aktualizacja: 12:58, 16.04.2026
Skomentuj Duże ilości narkotyków i tytoniu u 61-latka. Sprawa trafi do sądu Duże ilości narkotyków i tytoniu w domu 61-latka (źródło: KMP Legnica)

Do 10 lat więzienia grozi 61-letniemu mieszkańcowi Legnicy za posiadanie narkotyków i nielegalnych wyrobów tytoniowych. W jego mieszkaniu i samochodzie policjanci znaleźli znaczne ilości zabronionych substancji oraz papierosów i tytoniu bez akcyzy. Straty dla budżetu państwa sięgają ponad 150 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i objęty dozorem policji.

 

Policjanci weszli do mieszkania i samochodu, gdzie znaleźli narkotyki i tytoń bez akcyzy

 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24357"}

 

Sprawa zaczęła się od pracy policjantów, którzy wcześniej zbierali informacje o 61-latku. Kiedy wszystko było gotowe, weszli do jego mieszkania i przeszukali też samochód, z którego korzystał.

 

Już na miejscu okazało się, że podejrzenia były trafne. W mieszkaniu i aucie znaleźli marihuanę i metamfetaminę, a także rzeczy związane z ich przechowywaniem.  To jednak nie wszystko. Podczas dalszego przeszukania policjanci natrafili na duże ilości tytoniu i papierosów bez akcyzy, które nie powinny być w obrocie.

 

Chodzi o około 56 kilogramów pociętego tytoniu oraz 33 460 papierosów bez polskich znaków akcyzy. To ilości, które jasno pokazują, że nie chodziło o użytek własny. Na podstawie tych ustaleń oszacowano, że straty dla budżetu państwa wynoszą dokładnie 158 883 złote.

 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a później przed prokuratora

 

61-latek został zatrzymany na miejscu i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tam spędził czas do momentu dalszych czynności. Następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty związane z posiadaniem narkotyków oraz handlem tytoniem i papierosami bez akcyzy.

 

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policji, co oznacza, że będzie musiał regularnie zgłaszać się na komisariat i pozostawać do dyspozycji organów ścigania. Sprawa trafi teraz do sądu. 61-latek odpowie za posiadanie narkotyków oraz obrót tytoniem i papierosami bez akcyzy. Za takie przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia, a także wysokie kary finansowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

PółtfóskPółtfósk

2 1

Czy miał psa?? Albo zdjęcia dzieci??

22:28, 16.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wicewice

2 0

gdyby byl ojciem wice, to moglby liczyc na "uczciwy" wyrok, a tak chlop nie ma swoich sedziow to wyrok moze byc rozny.

08:12, 17.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoalaKoala

0 0

KMP Legnica niech się przyjrzy niektórym swoim funkcjonariusza nie takie ilości znajdą ha ha

17:10, 17.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomi8875Tomi8875

0 0

Chodzi o korupcje i krycie mlodych dilerow ktorzy akurat byli na pogrzebie Bartosza Zygadly ,chodzi jak kryminalisci z Asnyka od lat kryli jak towar byl trzymany na stadionie Miedzi ,krycie szefow kasyn do gier niby zamkna na pol roku a ci znow wracaja taka walka z wiatrakami ,oczywiscie ze na Asnyka co drugi przyjmuje lapowki ,cpaja akurat nie w polucji nauczyli sie nie w szkolach i na osiedlach i pijani nadal jezdza pod wplywem alkoholu kiedys full tak wpadlo szefow legnickiej komendy z Asnyka a ich za przestestwa tez przenosza jak klechow w Polsce ,a na temat pseudo okradajacych firm ochrony to na inny temat i full przestepcow z Asnyka nie tylko narkomanka powtarzajaca klase liceum w 15 roku zycia Natalia z piekar c ,Angelika z Piekar A i rodzice i koledzy przestepcy i malzenstwo z facetem z komendy z Asnyka akurat mieszkaniec Chojnowa akurat na przestepcow z ukrywaniem sie w szpitalach w Zlotoryji i damscy bokserzy z Chojnowa pracujacy na komendzie na Asnyka

22:04, 17.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomi6543Tomi6543

0 0

Tu chodzi o wydzial wewnetrzny policji i inne sluzby ktore zajmuja sie legnicka komenda policji ,legniczanami i prokuratura we Wroclawiu i Legnicy

22:07, 17.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%