Do 10 lat więzienia grozi 61-letniemu mieszkańcowi Legnicy za posiadanie narkotyków i nielegalnych wyrobów tytoniowych. W jego mieszkaniu i samochodzie policjanci znaleźli znaczne ilości zabronionych substancji oraz papierosów i tytoniu bez akcyzy. Straty dla budżetu państwa sięgają ponad 150 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i objęty dozorem policji.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"24357"}
Sprawa zaczęła się od pracy policjantów, którzy wcześniej zbierali informacje o 61-latku. Kiedy wszystko było gotowe, weszli do jego mieszkania i przeszukali też samochód, z którego korzystał.
Już na miejscu okazało się, że podejrzenia były trafne. W mieszkaniu i aucie znaleźli marihuanę i metamfetaminę, a także rzeczy związane z ich przechowywaniem. To jednak nie wszystko. Podczas dalszego przeszukania policjanci natrafili na duże ilości tytoniu i papierosów bez akcyzy, które nie powinny być w obrocie.
Chodzi o około 56 kilogramów pociętego tytoniu oraz 33 460 papierosów bez polskich znaków akcyzy. To ilości, które jasno pokazują, że nie chodziło o użytek własny. Na podstawie tych ustaleń oszacowano, że straty dla budżetu państwa wynoszą dokładnie 158 883 złote.
61-latek został zatrzymany na miejscu i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tam spędził czas do momentu dalszych czynności. Następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty związane z posiadaniem narkotyków oraz handlem tytoniem i papierosami bez akcyzy.
Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policji, co oznacza, że będzie musiał regularnie zgłaszać się na komisariat i pozostawać do dyspozycji organów ścigania. Sprawa trafi teraz do sądu. 61-latek odpowie za posiadanie narkotyków oraz obrót tytoniem i papierosami bez akcyzy. Za takie przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia, a także wysokie kary finansowe.
Półtfósk22:28, 16.04.2026
Czy miał psa?? Albo zdjęcia dzieci??
wice08:12, 17.04.2026
gdyby byl ojciem wice, to moglby liczyc na "uczciwy" wyrok, a tak chlop nie ma swoich sedziow to wyrok moze byc rozny.
Koala17:10, 17.04.2026
KMP Legnica niech się przyjrzy niektórym swoim funkcjonariusza nie takie ilości znajdą ha ha
Tomi887522:04, 17.04.2026
Chodzi o korupcje i krycie mlodych dilerow ktorzy akurat byli na pogrzebie Bartosza Zygadly ,chodzi jak kryminalisci z Asnyka od lat kryli jak towar byl trzymany na stadionie Miedzi ,krycie szefow kasyn do gier niby zamkna na pol roku a ci znow wracaja taka walka z wiatrakami ,oczywiscie ze na Asnyka co drugi przyjmuje lapowki ,cpaja akurat nie w polucji nauczyli sie nie w szkolach i na osiedlach i pijani nadal jezdza pod wplywem alkoholu kiedys full tak wpadlo szefow legnickiej komendy z Asnyka a ich za przestestwa tez przenosza jak klechow w Polsce ,a na temat pseudo okradajacych firm ochrony to na inny temat i full przestepcow z Asnyka nie tylko narkomanka powtarzajaca klase liceum w 15 roku zycia Natalia z piekar c ,Angelika z Piekar A i rodzice i koledzy przestepcy i malzenstwo z facetem z komendy z Asnyka akurat mieszkaniec Chojnowa akurat na przestepcow z ukrywaniem sie w szpitalach w Zlotoryji i damscy bokserzy z Chojnowa pracujacy na komendzie na Asnyka
Tomi654322:07, 17.04.2026
Tu chodzi o wydzial wewnetrzny policji i inne sluzby ktore zajmuja sie legnicka komenda policji ,legniczanami i prokuratura we Wroclawiu i Legnicy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pożegnania tygodnia w Legnicy
Ta Pani redaktor powinna zmienić zdjęcie uśmiechnięta buzia przy nekrologach troche to nie pasuje
Pan
17:56, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Racice to ma twoja matka, locha, knurze.
Do Vbnm
17:56, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Ola von
pilarz
17:46, 2026-06-28
W poniedziałek sesja absolutoryjna
Hm, wygląda bardziej na lokalnego reportera biegającego po mieście i nagrywającego krótkie info
Trochę słabo wygląda
17:42, 2026-06-28